Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Branża budowlana kwitnie

Agnieszka Zaborowska
Maska na twarzy to niezbędny element stroju roboczego. Podczas pracy zachowane są wszystkie środki bezpieczeństwa.
Maska na twarzy to niezbędny element stroju roboczego. Podczas pracy zachowane są wszystkie środki bezpieczeństwa.
Zaczęło się od niewielkiej firmy, powstałej w 1989 r., oferującej zaledwie jeden produkt - tynk nakrapiany. Obecnie asortyment znacznie się zwiększył. Zakład w Sownie i otwarty w 2007 r. oddział w Łomży pracują na najwyższych obrotach. W planach jest kolejna filia - w Gryficach.

Firma na łomżyńskim rynku istnieje od dwóch lat. Mimo, że jest oddziałem, świetnie radzi sobie jako samodzielne przedsiębiorstwo. Rozwija się dzięki funduszom wypracowywanym w wyniku produkcji.

Certyfikat potwierdza wysoką jakość

Zaprawy, kleje, gipsy, gładzie, środki gruntujące, czy materiały do hydroizolacji - to tylko niektóre z produktów, jakie oferuje Inter Grąd. Co więcej, są to produkty wysokiej jakiści. Firma od dwóch lat posiada certyfikat ISO 9001 potwierdzający jakość oferowanych wyrobów i usług. Certyfikat dotyczy produkcji i sprzedaży materiałów budowlanych do wykańczania powierzchni wewnętrznych i zewnętrznych oraz systemów dociepleń ścian zewnętrznych.
Oferta jest skierowana do dużych firm. Inter Grąd zaopatruje hurtownie i hipermarkety w kraju.

- Wcześniej eksportowaliśmy nasze produkty na Litwę i Białoruś. Sprzedawaliśmy je przez pośredników, tj. poprzez polskie hurtownie. Teraz skupiamy się wyłącznie na współpracy z firmami krajowymi - tłumaczy Janusz Cieciórski, kierujący oddziałem firmy w Łomży.

Metamorfozy

Firma zmieniła logo. Jak tłumaczy Janusz Cieciórski, decyzja była spowodowana tym, że poprzedni "domek" był zbyt popularny.

- Nowe logo jest oryginalne. Jest to znak zastrzeżony przez nas. Takie rzeczy, jak się okazuje, są bardzo drażliwe. W jednym z katalogów firmy pojawił się fragment ucha pewnego pana. Stwierdził, że naruszyliśmy jego wizerunek. Oczywiście do żadnej sprawy nie doszło. Ale teraz jesteśmy bardziej ostrożni.

Firma stawia na rozwój

Na tym nie kończą się działania dotyczące zmian i modernizacji. W planach jest rozbudowa zakładu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z założeniami, powstanie nowa hala do tzw. produkcji mokrej. Tutaj będą powstawać np. tynki akrylowe, podsystemy dociepleń, preparaty grzybobójcze, czy impregnujace. Do tej pory działa produkcja sucha, czyli wytwarzanie zapraw, klejów i wyrobów gipsowych.
Ponadto powstanie trzeci zakład produkcyjny - w Gryficach, gdzie produkowane będą wyroby wysoko przetworzone, takie jak: grunty, pasty, szpachlówki, farby i tynki.

Wiosną jest więcej pracowników

Inter Grąd obecnie zatrudnia około 120 pracowników, w tym 12 przedstawicieli handlowych. Liczebność załogi uzależniona jest od sezonu. W Łomży liczba pracowników sięga 25 osób. Przy czym już od marca zaczyna się to zmieniać. W łomżyńskim Inter Grądzie pracę może znaleźć nawet 15 osób. Taki okres sezonowy trwa średnio do listopada.

Czy to lato, czy zima...

Firma Inter Grąd spełnia niezbędne wymagane standardy. Jak podkreśla Cieciórski, wyrobienie wszelkich certyfikatów jest dość czasochłonne.
- W każdym województwie jest odrębny inspektorat. Niezapowiedziane wizyty przedstawicieli zajmujących się kontrolą jakości w punktach sprzedaży to standard. Do naszych produktów nigdy nie było zastrzeżeń - wyjaśnia dyrektor Janusz Cieciórski.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna