Brąz Skowrońskiego w Pucharze Świata

Paweł Skowroński w Pucharze Świata zajął 4. miejsce w "dwójce" i 3. w "czwórce". Archiwum
Poznań. W swoim ostatnim starcie w zawodach kajakowego Pucharu Świata, Paweł Skowroński (Dojlidy Białsytok) wywalczył 3. miejsce.

Po 4. pozycji w C-2 na 500 m, nasz kanadyjkarz sięgnął po medal w C-4 na 1000 metrów. Partnerowali mu: Arkadiusz Toński (OKS Olsztyn), Roman Rynkiewicz (AZS
AWF Gorzów) i Łukasz Woszczyński (AZS AWF Gorzów).

W sumie Polacy zdobyli na razie w Poznaniu tylko dwa medale. Złoto wywalczyły
Małgorzata Chojnacka (Posnania) i Sandra Pawełczak (UKS Kopernik Bydgoszcz) w K-2 na 1000 m. Obie "medalowe" dla biało-czerwonych konkurencje są niestety nieolimpijskie.

W niedzielę na zakończenie regat PŚ rozegrane zostaną jeszcze trzy finały na dystansie 5000 m, który wraca do łask światowych władz kajakowych