Budowlani - AZS Białystok. 4 sety w Łodzi.

A. Chomicz
Białostoczanki nie dały rady Budowlanym Łódź.

To było bardzo ważne spotkanie dla układu tabeli przed miesięczną przerwą, która teraz nastąpi. Niestety, gospodynie zagrały dobry mecz, lepszy niż ich poprzednie występy i dość pewnie pokonały białostoczanki.

AZS wygrał tylko trzeciego seta. Dobrą zmianę dała Dominika Sieradzan, która zastąpiła tym razem słabszą Channon Thompson. Akademiczki, po tej porażce i zwycięstwie Stali Mielec w Bydgoszczy z Pałacem 3:0, spadły na ostatnie, 10. miejsce w tabeli PlusLigi Kobiet.

Kolejny mecz AZS zagra u siebie, 18 listopada z Pałacem Bydgoszcz.

Budowlani Łódź - AZS Białystok 3:1 (25:17, 25:21, 23:25, 25:15)
Budowlani: Rousseaux, Kosek, Kwiatkowska, Golec, de Paula, Grbac, Ciesielska (libero) oraz Bryda, Wójcik, Mirek, Mikołajewska.
AZS: Thompson, Jack, Cabajewska, Kuczyńska, Kruk, Sizova, Durajczyk (libero) oraz Muhlsteinova, Sieradzan, Szeszko, Kowalenko.
MVP: Dominika Golec (Budowlani).