Centralna Liga Juniorów. Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa 0:1

(ted)
Młodzi jagiellończycy mieli szansę na zbliżenie się  w tabeli do warszawskiej Legii. Niestety, tracą do niej teraz 9 punktów
Młodzi jagiellończycy mieli szansę na zbliżenie się w tabeli do warszawskiej Legii. Niestety, tracą do niej teraz 9 punktów Andrzej Zgiet
Jagiellonia Białystok przegrała u siebie z Legią Warszawa 0:1 w meczu 15. kolejki. To pierwsza porażka Jagi od 20. sierpnia.

- Przegraliśmy, ale wstydu nie przynieśliśmy. W pierwszej połowie daliśmy się zdominować Legii, ale po przerwie to przeciwnicy byli w głębokiej defensywie, co im się często nie zdarza. Na pewno na przebieg meczu miała wpływ szybko stracona przez nas bramka - komentuje Samuel Tomar, trener białostockich juniorów.

Spotkanie z liderem zostało wyjątkowo rozegrane na stadionie miejskim w Białymstoku. To nobilitacja dla grających na co dzień w Juchnowcu żółto-czerwonych. Niestety, wyszli na mecz zbyt spięci i w 8. minucie stracili gola. W zamieszaniu podbramkowym najprzytomniej zachował się Tomasz Nawotka, który pokonał Krzysztofa Karpieszuka.

W drugiej połowie jagiellończycy zepchnęli legionistów do obrony. Dłużej utrzymywali się przy piłce, ale przyjezdni dobrze się bronili i zdołali utrzymać korzystny wynik.

- Nie robimy tragedii z tej porażki. Taki jest sport i każda passa kiedyś się kończy. Pocieszeniem jest to, że przegraliśmy z naprawdę dobrym zespołem - przyznaje Tomar.

Zaległy mecz 15. kolejki: Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa 0:1 (0:1). Bramka: 0:1 Nawotka 8.
Jagiellonia: Karpieszuk - Kuriata (60 Maliszewski), Łupiński, Dudała, Zińczuk, Buzun, Samluk (72 Grabowski), Koncewicz (30 Prusaczyk), Kaczmarczyk (46 Świderski), Mystkowski, Gajko.
Czerwone kartki: Mystkowski (60, Jagiellonia), Karbowy (70, Legia).
1. Legia 15 39 46:8
2. Polonia 15 33 35:16
3. Jagiellonia 15 30 31:11
4. Bełchatów 15 28 24:18
5. Cracovia 15 28 33:20
6. Wisła 15 25 22:24