Juniorzy młodsi Jagiellonii nie przegrali czterech spotkań z rzędu
Juniorzy młodsi Jagiellonii nie przegrali czterech spotkań z rzędu jagiellonia.pl
Jagiellonia Białystok nie przegrała czwartego meczu z rzędu w Centralnej Lidze Juniorów U-17. Tym razem drużyna trenera Przemysława Papiernika wygrała na wyjeździe 2:1 z Escolą Varsovia Warszawa.

Po inauguracyjnej porażce 2:3 z Legią Warszawa Żółto-Czerwoni spisują się bardzo dobrze, odnieśli trzy zwycięstwa i raz zremisowali. Sposoby na nich nie znaleźli stołeczni rywale, chociaż do przerwy mecz był wyrównany i bramki nie padły.

- Pierwsza połowa była nerwowa. Na Escoli jest średniej jakości boisko, do tego specyficzna atmosfera i ciężko się tam gra. Dlatego cieszę się, że po zmianie stron zespół stanął na wysokości zadania, przejął inicjatywę i zdobyliśmy komplet punktów - ocenia trener Papiernik.

Białostoczanie wyszli na prowadzenie w 58. minucie, kiedy precyzyjnie w pole karne piłkę dośrodkował Patryk Drygiel, a Bartosz Mazurek pokonał bramkarza rywali. Na 2:0 podwyższył Jan Kosmalski, popisując się kapitalnym lobem z dużej odległości. Varsovia odpowiedziała honorowym trafieniem z rzutu karnego w doliczonym czasie gry.

W najbliższej kolejce CLJ U-17 Jagiellona zagra na wyjeździe z Podlasiem Biała Podlaska.

WYNIKI 5. KOLEJKI
Escola Varsovia Warszawa - Jagiellonia Białystok 1:2 (0:0).
Bramki: 0:1 - Mazurek (58), 0:2 - Kosmalski (89), 1:2 - Haponiuk (90-karny).
Jagiellonia: Suchocki – Kuczyński, Rusiłowicz, Koj, Chilmon (90. Szmigiel), Lange, Kozłowski, Mazurek (70. Kosmalski), Reterski, Drygiel, Rybak (83. Leopold).

Motor Lublin - Podlasie Biała Podlaska 3:0, Stal Rzeszów - AKS SMS Łódź 2:3, Wisła Kraków - Widzew Łódź 3:4, Legia Warszawa - Hutnik Kraków 6:0, SSM Wisła Płock - MKS Polonia Warszawa 6:5, Korona Kielce - Cracovia Kraków 4:1, ŁKS Łódź - Resovia Rzeszów 3:2.

1. Legia Warszawa 5 15 24-6
2. AKS SMS Łódź 5 13 13-7
3. Widzew Łódź 5 13 12-8
4. Wisła Kraków 5 12 14-6
5. Korona Kielce 5 12 15-8
6. JAGIELLONIA 5 10 15-8
7. Motor Lublin 5 9 10-8
8. Wisła Płock 5 8 16-14