Jagiellończycy bez większych problemów pokonali Podlasie Biała Podlaska
Jagiellończycy bez większych problemów pokonali Podlasie Biała Podlaska Wojciech Wojtkielewicz
14 w sezonie i ósme u siebie zwycięstwo odniosła w Centralnej Lidze Juniorów U-17 Jagiellonia Białystok. Tym razem Żółto-Czerwoni pokonali 3:1 Podlasie Biała Podlaska i pozostają wiceliderem grupy wschodniej.

Forma juniorów młodszych Jagi w ostatnim czasie falowała. Po ograniu w meczu na szczycie Legii Warszawa 2:1 białostoczanie nieoczekiwanie zaliczyli wpadkę 0:1 z Escolą Varsovią, by teraz wygrać z Podlasiem.

- To są bardzo młodzi ludzie, więc takie wahania są czymś normalnym, a istotne jest nastawienie do meczu w ich głowach. Najważniejsze jednak, że w każdym meczu kreujemy bardzo dużo sytuacji podbramkowych i tak było też w spotkaniu z Podlasiem. Czasami natomiast szwankuje skuteczność, bo i z Białą Podlaską wygrana jest zasłużona, ale powinna być wyższa - mówi trener Jagiellonii Przemysław Papiernik.

Centralna Liga Juniorów U-17. W Rzeszowie jest okazja do rewanżu

Z Podlasiem Żółto-Czerwoni przeważali i potwierdzili to dwoma trafieniami pod koniec pierwszej połowy. Po przerwie rywale złapali kontakt po rzucie karnym, ale sprawę rozstrzygnął golem w 73. minucie Eryk Kozłowski.

1 kwietnia (sobota) Jagiellonia zagra na wyjeździe z Resovia Rzeszów, z którą u siebie w pierwszej rundzie sensacyjnie przegrała 2:4. Jest więc okazja do rewanżu.

WYNIKI 21. KOLEJKI

• Jagiellonia Białystok - Podlasie Biała Podlaska 3:1 (2:0). Bramki: 1:0 - Chazan (40-samobójcza), 2:0 - Stypułkowski (43), 2:1 - Niedziela (60-karny), 3:1 - Kozłowski (73).
  • Jagiellonia: Suchocki - Leopold (76. Stefański), Rusiłowicz, Koj (68. Lange), Pankiewicz, Chilmon (57. Kozłowski), Klebus (57. Szmigiel), Stypułkowski (74. Jaroszuk), Reterski (53. Warabida), Pawelczyk, Drygiel.
  • MKS Polonia Warszawa - Korona Kielce 3:2, Escola Varsovia Warszawa - Resovia Rzeszów 3:1, ŁKS Łódź - Cracovia Kraków 1:4, SSM Wisła Płock - Hutnik Kraków 5:0, Legia Warszawa - Widzew Łódź 4:1, Wisła Kraków - AKS SMS Łódź 1:2, Stal Rzeszów - Motor Lublin 2:2.

1. Legia Warszawa 21 53 88-21
2. JAGIELLONIA BIAŁYSTOK 21 44 56-29
3. AKS SMS Łódź 21 39 45-40
4. Korona Kielce 21 38 52-44
5. Wisła Kraków 21 37 49-36
6. SSM Wisła Płock 21 36 55-51
7. Escola Varsovia 21 29 44-35
8. Motor Lublin 21 29 29-34