Żółto-Czerwoni odnieśli ze Śląskiem efektowne zwycięstwo
Żółto-Czerwoni odnieśli ze Śląskiem efektowne zwycięstwo jagiellonia.pl
Jak wygrywać ze Śląskiem starszym kolegom z ekstraklasowej drużyny Jagiellonii pokazali juniorzy, którzy w meczu CLJ U-18 efektownie pokonali u siebie wrocławski zespół 4:1.

Mecz był szybki i obfitował w sytuacje podbramkowe. Do przerwy żadna ze stron nie osiągnęła przewagi i strzeliła po jednym golu. Na trafienia Jagiellończyka Oscara Mabiali odpowiedział Miłosz Kurowski. Śląsk mógł nawet prowadzić, ale Jakub Jasionek obronił rzut karny, który zresztą sam sprokurował.

Druga odsłona to już popis Jagi, która swoją wyższość udokumentował trzema trafieniami. Warto szczególnie odnotować gola numer 20 w tym sezonie Jakuba Lutostańskiego - najlepszego strzela CLJ U-18.

- Szczególnie druga połowa była niezła w naszym wykonaniu. Przed przerwą niepotrzebnie oddaliśmy pole przeciwnikowi, przez co mieliśmy trochę problemów w grze defensywnej. Dokonane w przerwie korekty spowodowały, że nasza gra była bardziej agresywna, z dużo większą liczbą odbiorów w wyższych strefach boiska, co spowodowało, że wybiliśmy Śląsk z rytmu zaczęliśmy tworzyć sytuacje i ostatecznie udało się przechyli szalę na naszą stronę - skomentował w klubowych mediach trener Żółto-Czerwonych Krzysztof Zalewski.

WYNIKI 26. KOLEJKI
Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław 4:1 (1:1).
Bramki: 1:0 - Mabiala (24), 1:1 - Kurowski (43), 2:1 - Lutostański (64-karny), 3:1 - Maruszak (69-samobójcza), 4:1 - Susak (90).
Jagiellonia: Jasionek (46. Materna) – Wojdakowski (67. Zabielski), Kobus, Piórkowski, Mabiala, Lewicki (46. Burkowski), Lipiński, Mościcki, Dąbrowski, Lutostański (80. Siemieniuk), Samborski (82. Susak).

Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin 0:1, MKS Polonia Warszawa - Warta Poznań 0:2, Gwarek Zabrze - Pogoń Szczecin 1:4, Raków Częstochowa - Cracovia Kraków 0:1, Stal Rzeszów - Arka Gdynia 2:5, Wisła Kraków - UKS SMS Łódź 1:1, Legia Warszawa - Lech Poznań 6:3.

1. Zagłębie Lubin 26 49 40-29
2. Arka Gdynia 26 47 58-43
3. MKS Polonia Warszawa 26 47 63-41
4. Wisła Kraków 26 46 56-37
5. Cracovia 26 45 45-45
6. Legia Warszawa 26 44 52-44
7. Lech Poznań 26 41 60-43
8. JAGIELLONIA BIAŁYSTOK 26 38 62-48