Po dwóch wiosennych zwycięstwach juniorzy Jagiellonii doznali goryczy porażki
Po dwóch wiosennych zwycięstwach juniorzy Jagiellonii doznali goryczy porażki jagiellonia.pl
Po dwóch zwycięstwach pierwszej w rundzie wiosennej Centralnej Ligi Juniorów U-19 porażki doznała Jagiellonia Białystok, przegrywając na wyjeździe 1:3 w żółto-czerwonych derbach z Koroną Kielce. Mimo wpadki nasza drużyna utrzymała czwarte miejsce w tabeli.

- Pierwsza połowa była bardzo dobra w naszym wykonaniu. Mieliśmy trzy wyśmienite okazje w pierwszym kwadransie, zdobyliśmy jedną bramkę po pięknej akcji, w której Alan Rybak ładnie obsłużył prostopadłym podaniem strzelca gola, Damiana Wojdakowskiego - opisuje w klubowych mediach trener Jagiellonii Marek Wasiluk.

Korona - Jagiellonia 3:1. Druga połowa pod dyktando kielczan

Niestety, druga odsłona miała zupełnie inny przebieg, na co spory wpływ miała czerwona kartka, która zobaczył obrońca białostockiego zespołu Miłosz Skowronek. Korona była drużyną lepszą i udokumentowała przewagę dwoma trafieniami Kacpra Kucharczyka oraz ustalającym wynik golem Piotra Wójcika.

W niedzielę - 2 kwietnia Jagiellonia zagra u siebie z Zagłębiem Lubin (godz. 12).

WYNIKI 20. KOLEJKI

• Korona Kielce - Jagiellonia Białystok 3:1 (0:1). Bramki: 0:1 - Wojdakowski (19), 1:1 - Kucharczyk (53), 2:1 - Kucharczyk (76), 3:1 - Wójcik (83).
  • Jagiellonia: D. Andrzejkiewicz (46. Jasionek) - Zabielski, Skowronek, Krasiewicz, Burkowski, Bernatowicz, Ptasiński (57. Jaroszuk), Żakiewicz (67. Piórkowski), K. Andrzejkiewicz (53. Ziętek), Wojdakowski, Rybak (77. Demiańczuk).
  • Pogoń Szczecin - MKS Polonia Warszawa 3:4, Legia Warszawa - Lechia Gdańsk 5:1, Wisła Kraków - Górnik Zabrze 1:0, Lech Poznań - Raków Częstochowa 2:0, Arka Gdynia - Śląsk Wrocław 3:2.
  • Mecze przełożone: Escola Varsovia Warszawa - Zagłębie Lubin i Miedź Legnica - Cracovia Kraków.

1. Górnik Zabrze 20 40 31-16
2. Lech Poznań 20 40 49-27
3. Raków Częstochowa 20 38 42-23
4. JAGIELLONIA BIAŁYSTOK 20 33 42-33
5. Korona Kielce 19 31 43-41
6. Arka Gdynia 20 31 34-33
7. MKS Polonia Warszawa 19 30 36-32
8. Wisła Kraków 19 28 32-25