Centralna Liga Juniorów. Żółto-Czerwoni pokonali Wisłę Kraków 2:1

Piłkarze do lat 19 Jagiellonii Białystok zajmują w tabeli Centralnej Ligi Juniorów 4. miejsce Wojciech Wojtkielewicz
Młodzi piłkarze Jagiellonii Białystok, występujący w Centralnej Lidze Juniorów, zakończyli pierwszą rundę rozgrywek. Nie zakończyli jednak rozgrywek, gdyż odbędą się jeszcze w tym roku dwie kolejki spotkań. W miniony weekend białostoczanie pokonali na wyjeździe Wisłę Kraków 2:1.

Podopieczni trenera Marka Wasiluka pokonali Wisłę Kraków 2:1 po golach Michała Samborskiego w 32 minucie i Jakuba Burkowskiego w 84 minucie. Bramkę dla Wisły strzelił w 81 minucie Karol Tokarczyk.

Byliśmy dzisiaj bardzo dobrze zorganizowani i zdyscyplinowani. Mieliśmy swój plan na mecz, który zrealizowaliśmy. Zawodnicy byli odpowiednio zdeterminowani, widać było ogromną chęć zwycięstwa po dwóch porażkach - mówi trener juniorów Jagiellonii Marek Wasiluk

- Bramkę straciliśmy około 82. minuty, kiedy nic na to nie wskazywało, dzisiaj naprawdę świetnie wyglądaliśmy w obronie. Niemniej reakcja zespołu była bardzo dobra, chłopcy od razu ruszyli po zwycięską bramkę. Po strzale w poprzeczkę w centrum wydarzeń znalazł się Kuba Burkowski, który był w środku pola karnego i strzelił gola na wagę kompletu punktów. Odnieślimy zwycięstwo po dobrym meczu, w którym rywal również pokazał się z dobrej strony. Po raz kolejny mogę powiedzieć, że takie mecze są bardzo dobre dla chłopaków pod kątem ich rozwoju - dodaje dla klubowych mediów Jagiellonii Marek Wasiluk.

Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok 1:2 (0:1).
Bramki: 0:1 Michał Samborski 32, 1:1 Karol Tokarczyk 81, 1:2 Jakub Burkowski 84.
Jagiellonia: Piekutowski - Cholewa, Kobus, Krasiewicz, Burkowski, Bernatowicz, Lipiński, Mościcki (83. Rybak), Jaroszuk (65. Stypułkowski), Protaziuk (52. Piórkowski), Samborski (90. Żakiewicz).