Charytatywne morsowanie w Szepietowie. Społeczność morsów...

  Charytatywne morsowanie w Szepietowie. Społeczność morsów zebrała ponad 20 tys. zł dla trzynastolatki z nowotworem mózgu (zdjęcia)

  Olga Goździewska

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Charytatywne morsowanie w Szepietowie. Społeczność morsów zebrała ponad 20 tys. zł dla trzynastolatki z nowotworem mózgu (zdjęcia)
  1/127
  przejdź do galerii

  ©Tomasz Sieńczuk

  Ponad 20 tys. zł zebrano podczas niedzielnej (20 stycznia) imprezy charytatywnej, zorganizowanej przez morsy z Szepietowa i Wysokiego Mazowieckiego. Pieniądze potrzebne są na leczenie 13-letniej Kingi, która walczy ze złośliwym nowotworem.
  Dziewczynka ma już za sobą skomplikowaną operację usunięcia guza i przyjęła trzy pierwsze dawki chemii. Ale na dalsze leczenie potrzebne są pieniądze.

  Z pomocą ruszyły morsy! W niedzielę w Szepietowie odbyła się impreza charytatywna z licytacjami na rzecz Kingi. Przedmioty na aukcję podarowali zarówno lokalni przedsiębiorcy, jak i osoby prywatne. A inicjatywę morsów wsparli mieszkańcy Szepietowa i pobliskich miejscowości, m.in. Czyżewa, Bielska Podlaskiego. Wysokiego Mazowieckiego czy Ciechanowca.

  - Początkowo chcieliśmy zorganizować skromną zbiórkę pieniędzy we własnym gronie. Ale wystarczył jeden wpis w internecie, by do akcji włączyła się ogromna liczba osób - mówi Andrzej Domitrz, jeden z organizatorów - Wierzymy, że Kinga za jakiś czas wyzdrowieje i będzie z nami morsować! - podkreśla Domitrz.

  Czytaj więcej: 13-letnia Kinga ma nowotwór złośliwy mózgu. „Morsy z Szepietowa” chcą pomóc dziewczynce. Dołącz do nich w niedzielę!

  Na charytatywne morsowanie przybyło kilkaset osób. Zebrane wspólnymi siłami pieniądze pozwolą pokryć m.in. koszty dojazdów do warszawskiego Centrum Zdrowia Dziecka i kupić nierefundowane leki.

  Rodzice trzynastolatki walczą o jej zdrowie od listopada ubiegłego roku. To wtedy usłyszeli diagnozę: glejak wyściółkowy. Przed dziewczynką kolejne dawki wyniszczającej organizm terapii. Musi przyjąć jeszcze 4 bloki chemii, 8 tzw. pakerów (zestawów silnych leków) i przetrwać 6 tygodni naświetlań.

  Zobacz też: Studniówka 2019. Tak bawili się maturzyści z Zespołu Szkół Zawodowych w Wysokiem Mazowieckiem. Zobacz zdjęcia!

  Komentarze (1)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.wspolczesna.pl

  Zapytaj lekarza

  1 3 4 5 ... 28 »
  28 stycznia

  Światowy Dzień Trędowatych

  zobacz więcej »