Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Chce mieć płaski brzuch!

Agata Sawczenko
Gwałtowne zmiany wagi i tym samym obwodu w pasie prowadzą do powstawania nieestetycznego brzucha
Gwałtowne zmiany wagi i tym samym obwodu w pasie prowadzą do powstawania nieestetycznego brzucha
Nawet te panie, które nie mają problemów ze schudnięciem po ciąży, często nie radzą sobie z wystającym brzuchem i rozciągniętą na nim skórą.

Abdominoplastyka

Abdominoplastyka

Abdominoplastyka, powszechnie znana jako operacja plastyczna brzucha, jest rozległym zabiegiem chirurgicznym, który prowadzi do spłaszczenia brzucha, usunięcia nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej oraz zbędnych partii skóry i ma na celu wzmocnienie mięśni ściany jamy brzusznej. Plastyka brzucha może wyraźnie poprawić wygląd tej części ciała.
Przyczyny:
1.Ciąża
2.Gwałtowne spadki masy ciała
3.Rozstęp mięśni prostych jamy brzusznej i osłabienie mięśni jamy brzusznej

Czują się nieatrakcyjne i zaniedbane, wstydzą się rozebrać na plaży czy nawet włożyć podkreślającą kształty sukienkę.

- Ćwicz - radzą lekarze i znajomi. Ale to nie takie proste. Często zresztą te ćwiczenie nie przynoszą oczekiwanych efektów. Nic - albo niewiele - nie daje też wspomaganie się specjalistycznymi masażami czy smarowanie preparatami kosmetycznymi.

A może do szpitala?

Jedyne skuteczne rozwiązanie to chirurgiczna plastyka brzucha. Jednak czy na pewno warto poddawać się takiej operacji? Co prawda efekt jest trwały i spektakularny, ale wiąże się z bólem i dość długą rekonwalescencją.
Przed podjęciem decyzji na pewno warto dowiedzieć się, na czym polega zabieg, jakie niesie korzyści i zagrożenia.

Plastyka brzucha to nic innego jak usunięcie nadmiaru skóry i podskórnej tkanki tłuszczowej z podbrzusza oraz wzmocnieniu napięcia mięśni tworzących ścianę jamy brzusznej.

Pod bikini zniknie na pewno

Zwykle usuwa się płat spory płat skóry. Cięcie przebiega na ogół poprzecznie tuż nad spojeniem łonowym, a potem biegnie w górę w kierunku kolców przednich kości biodrowych. Chirurg stara się je tak przeprowadzić, by bliznę dało się ukryć nawet pod bardzo skąpym bikini. Jednak wszystko dostosowane jest do figury pacjentki. Chirurg przesuwa też pępek i umieszcza go w innym miejscu.
Brzuch staje się bardziej płaski, jednak nie da się usunąć wszystkich blizn i rozstępów, zwłaszcza tych w środkowej i górnej części brzucha.
Po zabiegu trzeba nosić specjalne uciskowe ubranko, które należy nosić przez kolejne dwa-trzy tygodnie.

Niestety musi boleć

Ból i ciągnięcie w podbrzuszu są odczuwalne przez kilka pierwszych dni. Dolegliwości te można uśmierzać za pomocą środków przeciwbólowych. Jednak powrót do pełni sprawności nie jest bardzo szybki. Po zabiegu trzeba dużo leżeć i wypoczywać.

Zasinienia i obrzęk mogą się utrzymywać do dwóch-trzech tygodni po operacji. Blizny na początku są wyraźne, ale z upływem kilku miesięcy zbledną całkowicie.
Każda operacja wiąże się z powikłaniami.

Jak przy każdego rodzaju operacji chirurgicznej, tak i po tym zabiegu mogą wystąpić powikłania takie jak: krwiak, infekcja, częściowa martwica skóry, przerost blizny lub jej rozejście się. Dlatego najważniejszy jest wybór doświadczonego specjalisty, który swoimi umiejętnościami minimalizuje ryzyko jakichkolwiek komplikacji.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna