- Im więcej osób się zgłosi, tym szansa na inwestycję będzie większa - nie ukrywa Grzegorz Mackiewicz, dyrektor białostockiego oddziału Polskiej Spółki Gazownictwa. - Oczywiście, najbardziej zależy nam na deklaracjach augustowskich przedsiębiorców. Ale właściciele posesji też mogą je składać.
Wykonanie przyłącza do domu kosztuje około 2,3 tys. złotych. Ale do tego należy doliczyć koszt instalacji wewnętrznej. Natomiast w przypadku przedsiębiorców koszty przedsięwzięcia są kalkulowane indywidualnie i zależą od zapotrzebowania na gaz.
PSG przymierza się do budowy nowej sieci. Wybór Augustowa nie jest przypadkowy. W mieście ma powstać podstrefa Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Augustowskie władze mają nadzieję, że decyzja w tej sprawie zapadnie w najbliższych miesiącach. Póki co, dzięki pozyskanym z funduszy unijnych środkom będą uzbrajały teren i gromadzą listy intencyjne potencjalnych inwestorów. A zainteresowanie miastem jest dość duże. - Inwestujemy tam, gdzie możemy uzyskać efekt ekonomiczny - dodaje dyrektor Mackiewicz. - A z naszych informacji wynika, że tak będzie w Augustowie.
Dlatego kilka dni temu spotkał się z właścicielami przedsiębiorstw, by przekonać ich do gazyfikacji.
- Aktualnie ustalamy, gdzie można byłoby posadowić stację regazyfikacji - dodaje rozmówca. - Jesienią przyszłego roku instalacje mogłyby być gotowe.
Deklaracje można przesyłać listownie na adres PSG, lub mailem: [email protected]
Dodajmy, że poza Augustowem, spółka planuje też budowę instalacji w Grajewie, Mońkach, Bielsku Podlaskim, Hajnówce oraz w Czyżewie. A w niedalekiej przyszłości w Sokółce, Kolnie i Nowogrodzie.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Rośnie poczucie zagrożenia cyberprzestępczością