Chrobry złapał formę. Jedenastka 15. kolejki Fortuna 1 Ligi według GOL24.pl!

Piotr Szymański
autor: Piotr Szymański
Szalone spotkanie obejrzeli kibice w Sosnowcu, gdzie Zagłębie zremisowało z Chojniczanką Chojnice (3:3). Swój mecz wygrał Radomiak Radom i dzięki potknięciu Warty Poznań znowu został samodzielnym liderem. Warto odnotować wysoką formę Chrobrego Głogów, który wygrał trzecie spotkanie z rzędu i to bez straty gola. Sprawdźcie, kto zasłużył na indywidualne wyróżnienie i znalazł się w Jedenastce 15. kolejki Fortuna 1 Ligi!

Karol Niemczycki (Puszcza Niepołomice)
Świetny mecz golkipera wypożyczonego z NAC Breda. 20-latek w kilku trudnych sytuacjach efektownymi paradami ratował swój zespół w wyjazdowym meczu ze Stomilem Olsztyn, który zakończył się bezbramkowym remisem.

Maciej Mańka (GKS Tychy)
Prawy obrońca GKS-u Tychy popisał się fantastycznym uderzeniem, które idealnie dokręciło się do bramki Warty Poznań. A przed przerwą uratował swój zespół od straty bramki, gdy rozpaczliwym wślizgiem interweniował na linii.

Bartosz Jaroszek (GKS Jastrzębie)
Bardzo dobre spotkanie rosłego środkowego obrońcy jastrzębian. Jaroszek czyścił wszystko we własnym polu karnym, a dodatkowo znalazł się idealnie przy rzucie wolnym i z bliska pokonał bramkarza Olimpii Grudziądz.

Damian Jakubik (Radomiak Radom)
Prawy obrońca Radomiaka chętnie podłączał się do akcji ofensywnych i przy jednym z takich wypadów zagrał idealną prostopadłą piłkę, którą na zwycięską bramkę zamienił Rafał Makowski.

Michał Jakóbowski (Warta Poznań)
Najbardziej aktywny zawodnik Warty w wyjazdowym meczu z GKS-em Tychy. W pierwszej połowie Jakóbowski powinien mieć asystę, a po przerwie za drugim razem zdołał pokonać dobrze dysponowanego Konrada Jałochę. Tym samym uratował punkt dla Zielonych.

Mateusz Szwed (Zagłębie Sosnowiec)
19-letni młodzieżowiec rozegrał bardzo dobre zawody przeciwko Chojniczance Chojnice. Po precyzyjnej główce zdobył swojego debiutanckiego gola, a w końcowym fragmencie meczu wywalczył rzut karny, który dał sosnowiczanom remis.

Rafał Makowski (Radomiak Radom)
Lider Radomiaka. Od Makowskiego wiele zależy w ekipie beniaminka. Były zawodnik Legii Warszawa potrafi rozegrać piłkę, jest silny i ma uderzenie z dystansu. W meczu z Bruk-Betem Termalica Nieciecza wykorzystał prostopadłe zagranie i zapewnił komplet punków

Rafał Figiel (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
Ojciec zwycięstwa Górali nad ostatnią w tabeli Odrą Opole. Po kwadransie gry Figiel popisał się rajdem z własnej połowy, który sifnalizował niesamowitym strzałem w samo okienko. W drugiej połowie dołożył jeszcze asystę.

Mateusz Kuzimski (Chojniczanka Chojnice)
Napastnik Chojniczanki pokazał dużą jakość w rywalizacji z Zagłębiem Sosnowiec. Był bardzo aktywny, szczególnie w pierwszej połowie. Otworzył wynik przytomną główą, a także ze spokojem wykorzystał jedenastkę.

Mikołaj Lebedyński (Chrobry Głogów)
Rozpoczął i sfinalizował kluczową akcję dla losów spotkania ze Stalą Mielec. Pokazał, że ma szeroki repertura zagrań, gdy wypuścił Marcela Ziemanna zagraniem zewnętrzną stroną stopy.

Mateusz Klichowicz (Sandecja Nowy Sącz)
Trener Tomasz Kafarski wpuścił Klichowicza od początku drugiej połowy i był to strzał w dziesiątkę. Rezerwowy napastnik był bardzo aktywny i w końcu dopiął swego, gdy pokonał na raty bramkarza Wigier Suwałki w sytuacji sam na sam. Ponadto za faul na nim wyleciał z boiska Łukasz Sosnowski.

REZERWOWI: Andrzej Witan (Chojniczanka Chojnice), Łukasz Góra (Chrobry Głogów), Seweryn Michalski (Chojniczanka Chojnice), Szymon Pawłowski (Zagłębie Sosnowiec), Dawid Kort (Miedź Legnica), Damian Tront (GKS Jastrzębie), Marcel Ziemann (Chrobry Głogów), Dawid Kocyła (GKS Bełchatów), Marko Roginić (Podbeskidzie Bielsko-Biała).