Juniorzy Jagiellonii zbliżyli się do pozostanie w CLJ U-18
Juniorzy Jagiellonii zbliżyli się do pozostanie w CLJ U-18 Wojciech Wojtkielewicz
Niezwykle cenne zwycięstwo w kontekście walki o utrzymanie się w Centralnej Lidze Juniorów U-18 odnieśli piłkarze Jagiellonii. Białostoczanie wygrali w Zabrzu z Górnikiem 1:0 i oddalili się od strefy spadkowej.

- Bardzo ważne zwycięstwo. Mecz nie był wielkim widowiskiem z obu stron. Dominowała walka w środku pola, nie było za dużo sytuacji bramkowych. W pierwszej połowie rywale mieli jedną świetną okazję po rzucie rożnym, ale Mieszko Materna świetnie obronił - komentuje trener juniorów Jagiellonii Krzysztof Zalewski, cytowany przez klubowe media.- My natomiast wyszliśmy z sytuacją sam na sam, którą Krzysiek Toporkiewicz sfinalizował strzałem w nogi rywala. Zaraz jednak poprawił to zagranie dośrodkowaniem na głowę do Radka Zyśka - dodaje.

Zyśk strzelił gola w 28. minucie, a potem Żółto-Czerwoni mądrze bronili skromnego prowadzenia, aż do ostatniej minuty. Wtedy sędzia podyktował bardzo kontrowersyjny rzut karny dla zabrzan. Bohaterem Jagi okazał się Materna, który obronił jedenastkę i goście wrócili do Białegostoku z cennym zwycięstwem.

W środę, o godz. 12 Jagiellonia zmierzy się u siebie ze zdegradowanym już Hutnikiem Kraków. Jeśli zwycięży, utrzymanie się w CLJ U-18 będzie na wyciągnięcie ręki.

WYNIKI 28. KOLEJKI
Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok 0:1 (0:1).
Bramka: 0:1 - Zyśk (28).
Jagiellonia: Materna – Jarosz, Żukowski, Frydrych, Kapica (65. Żarejko), Latuszek, Mościcki (65. Chmielewski), Osipiuk, Lutostański, Toporkiewicz (88. Tymendorf), Karpiński (15. Zyśk).

Cracovia Kraków - Gwarek Zabrze 4:0, Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław 1:2, UKS SMS Łódź - Arka Gdynia 0:0, Pogoń Szczecin - Lech Poznań 0:0, Escola Varsovia Warszawa- Korona Kielce 2:2, Legia Warszawa - Zagłębie Lubin 2:2, Hutnik Kraków - Wisła Kraków 0:5.

1. Zagłębie Lubin 25 50 54-31
2. Wisła Kraków 25 50 59-40
3. Pogoń Szczecin 24 46 58-39
4. Śląsk Wrocław 24 40 44-35
5. Legia Warszawa 24 40 51-37
6. Górnik Zabrze 24 39 45-35
7. Escola Varsovia 24 37 43-36
8. Cracovia 24 35 42-40