CLJ. Juniorzy młodsi Jagiellonii idą jak burza. Wygrali trzeci mecz z rzędu

Juniorzy młodsi Jagiellonii spisują się znakomicie
Juniorzy młodsi Jagiellonii spisują się znakomicie Kamil Świrydowicz, jagiellonia.pl
W Centralnej Lidze Juniorów U-17 fantastycznie wiosnę otworzyli piłkarze Jagiellonii. Białostoczanie wygrali na wyjeździe 3:1 z Ursusem Warszawa i są liderem grupy A.

Żółto-Czerwoni odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu i nie było w tym nic przypadkowego, gdyż gra od początku toczyła się pod ich kontrolą. Losy potyczki zostały rozstrzygnięte praktycznie już przed przerwą. Pierwsza bramka padła po sprytnie rozegranym rzucie rożnym, a druga po wymianie podań w polu karnym gospodarzy.

Kiedy w 63. minucie w zamieszaniu podbramkowym we właściwym miejscu znalazł się Maciej Jaroszuk i popisał się celną dobitką stało się jasne, że przyjezdnych nic złego spotkać nie może. Na osłodę porażki Ursus zaliczył w końcówce honorowe trafienie z rzutu karnego.

- Był to jeden z najlepszych meczów w naszym wykonaniu w tym sezonie. Od początku był pod naszą kontrolą. Przy prowadzeniu 3:0 w drugiej połowie daliśmy trochę pograć zmiennikom, a wobec dużych roszad gra nieco straciła na jakości. Konsekwencją była strata jedynej bramki. Mimo to jesteśmy zadowoleni, bo każdy otrzymał swoją szansę - oceni trener Jagi Tomasz Bernatowicz.

Kolejne spotkanie białostoczanie rozegrają 28 marca, kiedy zmierzą się w Pruszkowie ze Zniczem.

WYNIKI 3. KOLEJKI
Ursus Warszawa - AP Jagiellonia Białystok 1:3 (0:2).

Bramki: 0:1 Zakrzewski (13-samobójcza), 0:2 - Protaziuk (23), 0:3 - Jaroszuk (63), 1:3 -Maciejewski (83-karny).
AP Jagiellonia: Chomaciuk (46. Ciesielczuk) - Parzonko, Podczarski (65. Zabielski), Skowronek, Piórkowski, Celmer (70. Skok), Bernatowicz (73. Stec), Żabiuk, Wojdakowski (70. Siemieniuk), Dąbrowski (70. Ubermanowicz), Protaziuk (60. Jaroszuk).

Stomil Olsztyn - Znicz Pruszków 3:2, Ząbkovia Ząbki - Legia Warszawa 1:2, UKS SMS Łódź - Varsovia Warszawa 3:3.

1. AP JAGIELLONIA 3 9 11:4

2. Stomil Olsztyn 3 9 12:8
3. Legia Warszawa 3 6 5:4
4. Polonia Warszawa 3 4 11:10
5. UKS SMS Łódź 3 4 10:9
6. Znicz Pruszków 3 1 2:5
7. Ursus Warszawa 3 1 2:8
8. Ząbkovia Ząbki 3 0 3:8