Jakub Laskowski
Jagiellonia Białystok (na żółto-czerwono) przegrała 1:2 z rówieśnikami z Escoli Varsovia Warszawa Wojciech Wojtkielewicz
Piłkarze Jagiellonii Białystok występujący w Centralnej Lidze Juniorów do lat 15 w trzecim kolejnym meczu nie odnieśli zwycięstwa. Żółto-Czerwoni tym razem przegrali u siebie 1:2 z Escolą Varsovia Warszawa. Bez punktów ze stolicy wrócił Talent Białystok (porażka z Polonią Warszawa 0:2).

- Nie da się ukryć, że obecnie mamy jakiś problem ze strzelaniem goli, ale jest to też spowodowane tym, że drużyny przeciwne grają z nami inaczej niż jesienią. Ustawiają się bardzo nisko w defensywie i czekają na swoje okazje. Akurat w tym meczu straciliśmy bramkę już w szóstej minucie i przez cały czas musieliśmy gonić wynik - mówi szkoleniowiec młodych jagiellończyków Tomasz Bernatowicz, cytowany przez oficjalny serwis klubu.

Rzeczywiście, trzeba uczciwie przyznać, że spotkanie z warszawską ekipą od początku nie ułożyło się po myśli Żółto-Czerwonych. W pierwszej połowie dobrze zorganizowani goście przeprowadzili kilka groźnych akcji. W 32. minucie jedna z nich zakończyła się golem, co sprawiło, że Escola schodziła na przerwę z dwubramkową przewagą.

Po zmianie stron obraz gry uległ zmianie i to Jagiellonia częściej operowała futbolówką. Starania białostoczan zostały nagrodzone jedynie w 65. minucie, gdy rzut karny na honorowe trafienie zamienił Sebastian Dąbrowski.

Wyniki 4. kolejki

Jagiellonia Białystok - Escola Varsovia Warszawa 1:2 (0:2). Bramka dla Jagi: Dąbrowski (65-karny).

Jagiellonia: Maliszewski - Goraj (61. Obidziński), Parzonko, Matysik, Kożuchowski (41. Siemieniuk), Szczygieł, Bernatowicz, Żabiuk, Mościcki (80. Furman), Lutostański, Dąbrowski (75. Kaliszczyk).

Talent Białystok - Polonia Warszawa 0:2.

Legia Warszawa - UKS SMS Łódź 0:1, Delta Warszawa - GKS Bełchatów 5:1.

1. Escola Varsovia 4 10 16:3
2. Polonia 4 10 8:4
3. UKS SMS Łódź 4 9 10:1
4. Delta 4 6 8:11
5. JAGIELLONIA 4 4 8:4