CLJ U-17. Juniorzy młodsi Jagiellonii wspierają kontuzjowanego kolegę

Koledzy z drużyny Jagiellonii U-17 pamiętają o  kontuzjowanym Miłoszu Matysiku
Koledzy z drużyny Jagiellonii U-17 pamiętają o kontuzjowanym Miłoszu Matysiku facebook/akademia.jagiellonia
Akademia Piłkarska Jagiellonii Białystok zremisowała u siebie 3:3 w Ursusem Warszawa w 10. kolejce Centralnej Ligi Juniorów U-17. Żółto-Czerwoni pozostali liderami Grupy A.

Jeszcze przed meczem doszło do ważnego wydarzenia. Piłkarze trenerów Tomasza Bernatowicza i Adriana Citki wyszli na rozgrzewkę w koszulkach z napisem "Majlo wracaj do zdrowia!". Chodziło o wsparcie kolegi z drużyny – Miłosza Matysika, który zerwał więzadło przednie w kolanie i czeka go długa przerwa w występach.

Samo spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla gospodarzy, od gola Sebastiana Dąbrowskiego. Kiedy w 28. minucie na 2:0 wynik poprawił Alex Protaziuk wydawało się, że liderzy bez trudu uporają się z Ursusem, z którym niedawno wygrali 3:1 na wyjeździe.

Niestety, dał im się we znaki Mateusz Zakrzewski, zdobywając dwie bramki dla gości ze stolicy. Co prawda Żółto-Czerwoni odzyskali prowadzenie, po trafieniu Damiana Wojdakowskiego w 74. minucie, ale Ursus znów doprowadził do remisu i wywalczył w Białymstoku cenny punkt.

- Do końca próbowaliśmy zgarnąć pełną pulę, ale mimo przewagi zabrakło odpowiedniej finalizacji i chłodnej głowy. Oddaliśmy w tym meczu blisko 30 strzałów, a rywale około czterech, więc niedosyt jest duży - ocenia trener Bernatowicz, cytowany przez klubowe media.

Jagiellonia pozostała na czele grupy A, a fotela lidera bronić będzie w sobotę - 15 maja, w meczu u siebie ze Zniczem Pruszków.

WYNIKI 10. KOLEJKI
AP Jagiellonia Białystok - Ursus Warszawa 3:3 (2:1).
Bramki: 1:0 - Dąbrowski (10), 2:0 - Protaziuk (28), 2:1 Zakrzewski (30), 2:2 - Zakrzewski (70), 3:2 - Wojdakowski (74), 3:3 - Dobosz (77).
AP Jagiellonia: Ciesielczuk – Parzonko, Skowronek, Bernatowicz, Podczarski (70. Ubermanowicz), Wojdakowski, Stec (46. Lewicki), Dąbrowski, Siemieniuk (46. Celmer), Skok, Protaziuk.

Znicz Pruszków- Stomil Olsztyn1:2, Legia Warszawa - Ząbkovia Ząbki 2:3, Poonia Warszawa - UKS SMS Łódź 1:2.

1. AP JAGIELLONIA 7 16 26-10

2. Stomil Olsztyn 7 15 18-13
3. Legia Warszawa 7 13 12-10
4. UKS SMS Łódź 7 13 20-15
5. Polonia Warszawa 8 11 21-19
6. Ząbkovia Ząbki 7 6 10-22
7. Ursus Warszawa 7 5 9-18
8. Znicz Pruszków 8 3 6-15