Co papież Franciszek przekazał wiernym w ostatnim tweecie z 11.05.2021?

N360
N360
Papież Franciszek odprawia mszę w Meksyku.
Papież Franciszek odprawia mszę w Meksyku. Marko Vombergar/Aleteia Image Department | CC
Tweet papieża Franciszka z 11.05.2021: „Duch wzywa również dziś mężczyzn i kobiety, aby wyruszyli w drogę, wychodząc na spotkanie wielu, którzy oczekują na poznanie piękna, dobra oraz prawdy wiary chrześcijańskiej. #AntiquumMinisterium . ”

Papież Franciszek regularnie postuje na Twitterze. Tweety duchownego pojawiają się właściwie codziennie. Dotyczą zazwyczaj aktualnych spraw, z którymi borykają się wierni. Na Twitterze papieża Franciszka można znaleźć również wpisy mające wesprzeć wiernych lub pomóc im w codziennym życiu.

Papież Franciszek na Twitterze

Pierwsza Komunia Święta

Duch wzywa również dziś mężczyzn i kobiety, aby wyruszyli w drogę, wychodząc na spotkanie wielu, którzy oczekują na poznanie piękna, dobra oraz prawdy wiary chrześcijańskiej. #AntiquumMinisterium https://t.co/ilQpO3RkTy


Podobnie jak byśmy chcieli, aby inni nam czynili i my im czyńmy (por. Mt 7, 12). Czy pragniemy być słuchani? Słuchajmy. Czy potrzebujemy zachęty? Zachęcajmy. Czy chcemy, aby ktoś zatroszczył się o nas? Zatroszczmy się o tego, kto nie ma nikogo.


Miłość, którą daje nam Jezus, jest tą samą miłością, którą miłuje Go Ojciec: miłością czystą, bezwarunkową, bezinteresowną. Dając ją nam, Jezus traktuje nas jak przyjaciół, sprawiając, że poznajemy Ojca i włącza nas w swoją misję dla życia świata. #DzisiejszaEwangelia (J 15,9-17)


Pragnę podziękować z całego serca wszystkim szczodrobliwym, którzy swoimi ofiarami, małymi i dużymi, czynią wszystko, aby wielu braci i sióstr potrzebujących, mogło otrzymać szczepionkę przeciwko COVID-19. Niech Pan Wam błogosławi! #SzczepionkadlaBiednych https://t.co/tqQzKPDE6x


Korona wirus przyniósł śmierć i cierpienie, wpływając na życie wszystkich, szczególnie tych najbardziej bezbronnych. Proszę Was, nie zapominajcie o najbardziej bezbronnych! #VaxLive #SzczepionkadlaBiednych


W maju kontynuujemy nasz „maraton modlitewny” po najważniejszych sanktuariach maryjnych. Dziś zapraszam Was do duchowego zjednoczenia w modlitwie błagalnej do Królowej Różańca Świętego, która odbędzie się w południe w sanktuarium w Pompejach.


Chrześcijanin nie idzie za swoimi zachciankami, ale za wezwaniem miłości, za głosem Jezusa.


Bóg zbawia miłością, nie siłą; wychodzi z propozycją, nie narzuca się.


Wszyscy znajdujemy się w tej samej łodzi i jesteśmy wezwani do zaangażowania się, żeby nie było już więcej murów, które nas oddzielają, aby nie było już innych, ale jedynie my, wielkie, jak cała ludzkość. https://t.co/cWNCiBed7c


Postanowiłem poświęcić orędzie na 107. Światowy Dzień #Migranta i #Uchodźcy tematowi: „Ku stale rosnącemu «my»”, pragnąc w ten sposób wskazać jasną perspektywę dla naszej wspólnej drogi w świecie.


W miłosnej kontemplacji, właściwej dla najintymniejszej #modlitwy, nie potrzeba wielu słów: wystarczy spojrzenie, wystarczy bycie przekonanym, że nasze życie jest przeniknięte przez wielką i wierną miłość, od której nic nas nie może oddzielić. #AudiencjaOgólna


#MódlmysięWspólnie aby ci, którzy są odpowiedzialni za świat finansów, współpracowali z rządami w celu uregulowania rynków finansowych i ochrony obywateli przed niebezpieczeństwami z ich strony. #IntencjaModlitewna https://t.co/jJLzSkGmVr


Święci i święte pokazują nam, że Boga można wychwalać zawsze, w dobrym i złym położeniu, ponieważ On jest wiernym przyjacielem i Jego miłość nigdy nie zawodzi.


Użyjmy wszystkich narzędzi, którymi dysponujemy, szczególnie potężnego narzędzia mediów, aby budować i umacniać dobro wspólne. Zaangażujmy się w użycie #MediówdlaPokoju. #Signis


Trwanie w Nim jest trwaniem czynnym, a także wzajemnym. Gałęzie bez winorośli nie mogą nic uczynić, potrzebują soków, aby rosnąć i przynosić owoce, ale winorośl potrzebuje również gałęzi, ponieważ owoce nie kiełkują na pniu drzewa.


W #DzisiejszejEwangelii (J 15, 1-8) Pan chce nam powiedzieć, że zanim zaczniemy zachowywać Jego przykazania, zanim zaczniemy realizować błogosławieństwa, zanim zaczniemy pełnić uczynki miłosierdzia, konieczne jest zjednoczenie z Nim, trwanie w Nim.


W maju wznieśmy nasze oczy na Matkę Bożą, znak pocieszenia i pewnej nadziei. #MódlmySięWspólnieNaRóżańcu, aby razem stawiać czoła próbom tego czasu i być jeszcze bardziej zjednoczeni jako duchowa rodzina.


Praca św. Józefa przypomina nam, że sam Bóg, który stał się człowiekiem, nie wzgardził pracą. Prośmy św. Józefa Rzemieślnika, abyśmy z pełnym przekonaniem mogli powiedzieć: żaden młody człowiek, żadna osoba, żadna rodzina bez pracy!


W życiu najgorszy niepokój rodzi się z poczucia, że się nie uda. Potrzebujemy pomocy Jezusa. Wtedy możemy Mu powiedzieć: "Jezu, wierzę, że jesteś blisko mnie i słyszysz mnie. Do Ciebie zanoszę moje troski: wierzę w Ciebie i Tobie się powierzam."


Początkiem chrześcijańskiej drogi jest doświadczenie miłosierdzia. Jeśli opieramy się na naszych umiejętnościach, na wydajności naszych struktur i planów, daleko nie zajdziemy. Tylko wtedy, gdy przyjmiemy miłość Boga, będziemy mogli dać światu coś nowego.


ZOBACZ KONIECZNIE

Polacy masowo ruszyli do lombardów

Wideo

Materiał oryginalny: Co papież Franciszek przekazał wiernym w ostatnim tweecie z 11.05.2021? - Polska Times

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie