Co pracownik może zyskać dzięki PPK w PZU? Dodatkowe zniżki i promocje

Materiał partnera zewnętrznego PZU
Wideo
od 16 lat
Pracownicze Plany Kapitałowe odmieniane są w ostatnim czasie przez wszystkie przypadki. Nic w tym dziwnego. PPK w dużych firmach już weszło w życie a małe i średnie przedsiębiorstwa przygotowują się do wdrożenia programu. PPK to nowy sposób oszczędzania na emeryturę. Do programu włączeni zostaną prawie wszyscy polscy pracownicy. Program jest powszechny i dobrowolny. Od tego, jaką firmę zarządzającą PPK wybierze pracodawca, zależy los pracownika. Co możemy zyskać dzięki PPK w PZU?

Pracownicze Plany Kapitałowe weszły w życie od połowy 2019. Od tej pory, uwzględniając wdrożenia PPK w kolejnych miesiącach w coraz to mniejszych firmach i administracji publicznej, większość pracowników w Polsce będzie miało możliwość nowego oszczędzania na swoją emeryturę.

PPK gwarantuje:

 • niskie opłaty za zarządzanie,
 • przejrzystość zasad,
 • coroczny dodatek z budżetu państwa,
 • dziedziczenie oszczędności.

PPK w PZU: firma blisko ludzi

Każda nowa propozycja oszczędzania na emeryturę uruchamia lawinę pytań i wątpliwości. PZU posiada 400 oddziałów w całej Polsce, w których specjaliści będą w stanie odpowiedzieć na pytania i rozwiać wątpliwości dotyczące Pracowniczych Planów Kapitałowych. 2500 doradców klienta indywidualnego będzie dostępnych dla pracowników w oddziałach stacjonarnych, na telefonicznej i internetowej infolinii.

PPK: dostęp przez całą dobę

Dla spragnionych wiedzy i informacji PZU uruchomiło portal wiedzy o PPK. Na emerytura.pzu.pl znajdziesz najważniejsze informacje o Pracowniczych Planach Kapitałowych i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Aktualnie większość rzeczy mamy w swoim smartfonie. Także bankowość mobilna stała się popularna i powszechna. PZU uruchomiło serwis inPZU.pl, który jest dostępny przez całą dobę, a można w nim m.in.:

 • sprawdzić stan swojego rachunku w PPK,
 • zmienić dane osobowe,
 • zmienić fundusz,
 • wskazać osoby uprawnione do otrzymania oszczędności w razie swojej śmierci.

PZU dba o to, żeby pracownicy byli dobrze poinformowani i spokojni o to, że ich pieniądze są w dobrych rękach, dlatego firma zapewnia wszystkie materiały informacyjne dotyczące PPK a także doroczne raporty o oszczędnościach zgromadzonych na rachunku PPK.

PPK w PZU: zniżki i promocje dla pracowników

Jeśli Twoja firma podpisała umowę o zarządzenia Pracowniczymi Planami Kapitałowymi z PZU, możesz liczyć na:

 • zniżkę do 20% na nową polisę Autocasco,
 • zniżkę do 40% na ubezpieczenie mieszkania lub domu.

Dodatkowo po dołączeniu do Klubu „PZU Pomocni” dochodzą:

 • voucher na zakupy w popularnej sieci dyskontów spożywczych lub w sieci stacji paliw bądź bilety do kina – w zależności od Twojego wyboru,
 • rabaty do 50% w popularnych sieciach handlowych, salonach usługowych i sklepach internetowych będących partnerami Klubu „PZU Pomocni”,
 • 50 zł dla każdego, kto na co najmniej rok ulokuje minimum 1000zł w funduszu inPZU SFIO.

Pracownicy, którzy razem z PZU oszczędzają na emeryturę w ramach PPK mogą też liczyć na specjalną ofertę na produkty bankowe Alior Banku:

 • Konto Jakże Osobiste, w którym do wyboru jest pakiet 10 korzyści,
 • Oferta specjalna lokaty terminowej z atrakcyjnym oprocentowaniem.

Pracownicze Plany Kapitałowe: zyskaj więcej!

PPK to program, który swoim zasięgiem obejmie prawie wszystkich pracowników w Polsce. Skoro większość pracowników rozpocznie oszczędzanie w ramach PPK, to warto rozejrzeć się i zastanowić, która firma zarządzająca PPK oferuje coś więcej. Bezpieczeństwo inwestycji i doświadczenie są oczywiście najważniejsze, ale istnieją firmy, które oprócz tego oferują dodatkowe benefity dla pracowników.

Więcej informacji: emerytura.pzu.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Co pracownik może zyskać dzięki PPK w PZU? Dodatkowe zniżki i promocje - Dziennik Zachodni

Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna