Co za dzień! 3 medale!

Miłosz Karbowski
Joanna Fiodorow potwierdziła wysokie umiejętności
Joanna Fiodorow potwierdziła wysokie umiejętności Archiwum
W pierwszym dniu mistrzostw Polski w lekkiej atletyce sportowcy z województwa podlaskiego mieli trzy szanse na medale. Wszystkie wykorzystali!

Zabrakło złota, ale jesteśmy przekonani, że w następnych dniach ktoś stanie na najwyższym stopniu podium.

Czwartkowa rywalizacja toczyła się w ciężkich warunkach, przy zachmurzonym niebie, padającym deszczu i chłodzie. Nie sprzyjały one uzyskiwaniu dobrych wyników. Mimo to znakomicie młotem rzucała Joanna Fiodorow. Świeżo upieczona młodzieżowa wicemistrzyni Europy z Prefbetu Śniadowo Łomża z bardzo dobrym wynikiem 69.78 zajęła 2. miejsce jedynie za bezkonkurencyjną Anitą Włodarczyk.

Pozostałe dwa medale zdobywali lekkoatleci Podlasia Białystok. 20-letnia Aldona Magdalena Żebrowska sięgnęła po brąz w kuli. Jej rezultat to 15.56.
Również trzeci - na 3000 metrów z przeszkodami - był Łukasz Parszczyński (8:41.48). Na finiszu dość wolnego biegu liczyło się czterech zawodników. Łukasz zdołał uratować cenny medal wyprzedzając Huberta Pokropa z Grunwaldu Poznań.

Poza medalami mieliśmy też kilka finałów z udziałem naszych zawodników. Pierwszy dzień to tradycyjnie rywalizacja sprinterów. Tu, po udanym półfinale (10.78) do walki o medale stanął Karol Sienkiewicz. Rezultat 10.80 dał mu ostatecznie 7. miejsce. W finale "B" biegli Kamil Supiński i Grzegorz Kossakowski. Wyniki - odpowiednio: 10.81 i 10.92 dały im 2. i 4. miejsce (czyli 10. i 12. w mistrzostwach). Wszyscy reprezentują białostockie Podlasie. Ich wyniki dobrze rokują broniącej złota klubowej sztafecie 4x100 m.
W eliminacjach "setki" odpadły natomiast młode dziewczyny z UKS 19 Bojary Białystok. Magda Malinowska w swoim biegu była 7. (12.56), a Klaudia Konopko 4. (12.27).

10. pozycję w skoku w dal zajął Marcin Dudek (Podlasie) - 7.06. Na 3000 m z przeszkodami za Parszczyńskim na 8. pozycji przybiegł Jan Zakrzewski (Prefbet) - 9:03.31. Jego kolega klubowy Jakub Wiśniewski nie ukończył tej konkurencji. Na sam koniec dnia 16. lokatę na 5000 metrów kobiet wywalczyła Izabela Zaniewska (Podlasie) z rekordem życiowym 17:19.27. 20. była 18-letnia Ewelina Lubiejewska (Prefbet) - 17:56.01.

Pewnie do finału 400 m ppł wygrywając swój bieg (58.52) awansowała Anna Jesień (Prefbet). Na płaskich 400 m odpadła Joanna Rogowska (Podlasie) - 5. w swoim biegu (57.32). Na tym samym dystansie startował Łukasz Wilamowski (Podlasie). Zajął dopiero 7. lokatę w swoim biegu (47.66) i powinien wystartować w finale "B", który przewiduje rywalizacja mężczyzn.