CONCIERGE NA TRUDNE CZASY

Materiał informacyjny - Concierge
W niepewnych czasach gospodarczych ratunkiem, ale i szansą na rozwój, dla wielu firm będzie restrukturyzacja sądowa. Jakiego partnera szukać w biznesie?

Historia tej profesji sięga średniowiecza. Choć początkowo conciergem nazywano osoby odpowiedzialne za utrzymanie palących się świec w komnatach i korytarzach zamkowych, to z czasem zakres ich czynności rozszerzył się na zadania bieżące, a nawet do rozwiązywania sytuacji kryzysowych. Zatem concierge to był ktoś godny zaufania, powiernik i nośnik tajemnic.

CONCIERGE NA TRUDNE CZASY

Ekspert prawa gospodarczego, Łukasz Sankiewicz, zaimplementował ten zapomniany zawód na płaszczyźnie prawno-finansowej do obecnych realiów gospodarczych. Prowadzona na wzór amerykańskich prawników, gdzie opieką otacza się całe rodziny. Holistyczne podejście do klienta to innowacyjny sposób prowadzenia kancelarii, która świadczy nie tylko usługi prawne, lecz staje się i partnerem w biznesie. Obecna sytuacja gospodarcza oraz zawirowania geopolityczne sprawiły, że część przedsiębiorców znalazła się w ciężkiej sytuacji. Dla nich priorytetem jest przywrócenie płynności finansowej firmy oraz odpowiednia reakcja na zmiany rynkowe. Dla takich przedsiębiorców kancelaria oferuje procesy ochronne i oddłużeniowe oparte o prawo gospodarcze, bankowe oraz restrukturyzacyjne. Restrukturyzacja sądowa zapewnia finansowy oddech. Jest to proces, który ustawowo ma za zadanie uchronić przedsiębiorstwo przed upadłością, windykacją, stratą majątku, wstrzymać płatności rat kredytowych oraz zaległych zobowiązań, usunąć odsetki kredytów, ale też negocjować z wierzycielami oraz doprowadzić do rozłożenia wierzytelności wyłącznie na raty kapitałowe. Daje on tym samym gwarancję poprawy sytuacji finansowej firmy, stwarzając nawet możliwości inwestycyjne.

CONCIERGE NA TRUDNE CZASY

Warto zaznaczyć, że przedsiębiorstwo wcale nie musi chylić się ku upadkowi, by skorzystało z restrukturyzacji. Wystarczy, że przewiduje w przyszłości pogorszenie się sytuacji majątkowej i spełnia tym samym przesłanki ustawowe udziału w procesie. Kwalifikowani doradcy restrukturyzacyjni sprawują opiekę nad stanem przedsiębiorstwa. Wiedzą i doświadczeniem pomagają w kształtowaniu biznesplanów oraz sugerują niezbędne zmiany, jakie trzeba wdrożyć, by proces restrukturyzacji był trampoliną sukcesu na każdej płaszczyźnie. Z kolei dla firm, które dobrze prosperują, kancelaria Concierge stwarza możliwości prorozwojowe, pomagając w uzyskaniu dotacji z ZUS, US, UP i programów Grup Lokalnych. Prowadzi też mentoring, wskazując, jakie aspekty pracy przedsiębiorstwa należy zmienić, by zoptymalizować funkcjonowanie firmy. Kancelaria Concierge wyciąga wnioski z obecnych i planowanych zmian w prawodawstwie, dzięki temu jest w stanie przewidzieć skutki takich reglamentacji i z wyprzedzeniem wdrożyć je w realia prowadzonej firmy.

KANCELARIA CONCIERGE

Kancelaria świadczy usługi nie tylko w zakresie restrukturyzacji firm, ale pomaga też w zabezpieczeniach majątkowych, zawiłościach administracji publicznej oraz w egzekucji wierzytelności, a także zajmuje się sporami prawnymi i kształtowaniem umów. Prawnicy kancelarii stale aktualizują wiedzę prawną i dynamicznie zmieniające się przepisy, dlatego są w stanie rozwiązać każdy problem związany z prowadzeniem przedsiębiorstwa czy zawiłościami przenoszącymi się na życie osobiste. Kancelaria zdejmuje tym samym z klientów obowiązek posiadania wiedzy prawnej, sprawiając, że wywodząca się z prawa rzymskiego paremia mówiąca o tym, iż nieznajomość prawa szkodzi (Ignorantia iuris nocet), nie ma dla nich zastosowania.

Kancelaria Concierge
Kolno, ul. Witosa 3a lok. 9

793-055-911
[email protected]
www.cncg.pl
https://www.facebook.com/conciergekancelaria

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna