CRACOVIA - JAGIELLONIA 3:1. Pomeczowe wypowiedzi z obu obozów

Bogdan Zając: Ta porażka boli
Bogdan Zając: Ta porażka boli jagiellonia.pl
Oto, co po meczu 9. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Cracovia ograła 3:1 Jagiellonię, mieli do powiedzenia piłkarze i trenerzy obu ekip.

BOGDAN ZAJĄC (trener JAGIELLONII): Jesteśmy niezadowoleni z tego, co się dzisiaj wydarzyło. Przyjeżdżaliśmy tutaj z nadzieją odwrócenia tego, co było wcześniej. Wyszli z nastawieniem, żeby przywieźć jakieś punkty z Krakowa. Niestety, końcówka meczu powodowało to, że znowu musimy zejść jako pokonani. To na pewno boli (...). Te trzy mecze wyjazdowe pokazały, że dużo pracy przed nami.
Taras Romanczuk po nocy zgłosił niedyspozycję - stan podgorączkowy, więc nie ponosiliśmy ryzyka. Zdrowie jest najważniejsze i taką podjęliśmy decyzję.

MICHAŁ PROBIERZ (trener Cracovii): Jako zespół pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony przeciwko wymagającemu przeciwnikowi. Jagiellonii teraz potrzebny jest spokój, a gdy słyszę głosy o możliwej dymisji Bogdana Zająca, to stwierdzam, że niektórym przydałoby się trochę lodu na głowę. W tej drużynie widać jego rękę i trzymam za niego kciuki. Za Jagiellonią trzy bardzo trudne spotkania i z racji sentymentu do tego klubu i nabytego doświadczenia wieloletniej pracy w piłce, prosiłbym przede wszystkim o cierpliwość do Bogdana. Trener musi czuć pewność siebie także od ludzi, którzy go otaczają. W tej chwili największym problemem wszystkich klubów jest fakt, że gdy budzisz się rano, nie wiesz, jakim będziesz dysponować składem. Gdy w Jagiellonii wszyscy będą zdrowi, na pewno sytuacja się poprawi.

MARTIN POSPISIL (pomocnik Jagiellonii): Pierwsza połowa w naszym wykonaniu nie była dobra. Po przerwie zaczęliśmy dobrze, ale musimy popracować nad koncentracją i grać do ostatniego gwizdka. Zagraliśmy niezłą drugą połowę, ale w końcówce straciliśmy dwie bramki. Wcześniej były sytuacje, mogliśmy strzelić, ale dzisiaj uszanowalibyśmy nawet remis. Niestety, nie udało się. Trudno mi oceniać co zawiodło szybko po meczu. Jedynym pozytywem naszej gry do przerwy był wyrównujący gol. Weszliśmy dobrze w drugą połowę, ale może nie zasłużyliśmy na szczęście przez to, co pokazaliśmy przed zmianą stron (jagiellonia.pl).