Cwalina/Wacha wciąż bez wygranej w Rio de Janeiro

Brazylia rio de janeiro 12 08 2016igrzyska xxxi olimpiady mecz deblowy badmintonistowna zdjeciu przemyslaw wacha  adam cwalina fot.andrzej szkocki/ polska press
Brazylia rio de janeiro 12 08 2016igrzyska xxxi olimpiady mecz deblowy badmintonistowna zdjeciu przemyslaw wacha adam cwalina fot.andrzej szkocki/ polska press Andrzej Szkocki/Polska Press
Adam Cwalina z SKB Litpol Malow Suwałki i Przemysław Wacha z Technika Głubczyce przegrali z Duńczykami Carstenem Mogensenem i Mathiasem Boe 17:21 i 17:21 w drugim meczu fazy grupowej igrzysk w Rio de Janeiro.

Polacy w obu setach prowadzili wyrównaną walkę do stanu po 15. Jednak to w końcówkach setów wicemistrzowie olimpijscy z Londynu sprzed czterech lat okazywali się lepsi. Cwalina/Wacha popełniali proste błędy przy serwisie, albo zagrywali proste łatwe lotki w siatkę. W obu setach Duńczycy, zajmujący szóste miejsce w rankingu światowym, wygrali do 17.

To druga porażka w fazie grupowej Polaków (25. miejsce w rankingu światowym), ale wciąż jeszcze mają szansę na awans do ćwierćfinału. W niedzielę polski debel w ostatnim meczu grupowym musi wygrać z Anglikami Chrisem Langridge i Marcusem Ellism. Anglicy wcześniej wygrali z Koreańczykami Kim Sa Rang i Kim Si Jung, z którymi Cwalina i Wacha przegrali. Trzeba jeszcze liczyć, że Duńczycy pokonają Koreańczyków.