MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Cyfrowy patrol wznawia działalność

Aneta Boruch [email protected]
Od lewej: Łukasz Choiński i Dominik Pacholski wraz z grupą kolegów przeszli szkolenie w UKE. Wkrótce zaczną działać jako cyfrowy patrol.
Od lewej: Łukasz Choiński i Dominik Pacholski wraz z grupą kolegów przeszli szkolenie w UKE. Wkrótce zaczną działać jako cyfrowy patrol. Andrzej Zgiet
Uczniowie ZSE szkolą się, by pomagać mieszkańcom w problemach z telewizorami.

Przyszedłem na to szkolenie, bo chcę się rozwijać, zdobywać doświadczenie, potem przyda mi się to, gdy już będę pracował w zawodzie - mówi Łukasz Choiński, uczeń Technikum Elektrycznego w Białymstoku.

- Poza tym, chcemy pomóc osobom, które mają problemy z telewizorem czy anteną - dodaje Dominik Pacholski. - Nie wszyscy umieją sobie z tym poradzić.

Dziesięciu uczniów technikum elektrycznego przeszło właśnie szkolenie, zorganizowane przez białostocką delegaturę Urzędu Komunikacji Elektronicznej. I jako tzw. cyfrowy patrol pomogą każdemu w ustawieniu telewizora, dekodera czy anteny. Całkowicie za darmo.

To już kolejna edycja cyfrowego patrolu w województwie podlaskim. Przez ostatni rok dostał on w sumie 47 zgłoszeń. Wszystkie problemy uczniowie załatwili pozytywnie. Najczęściej mieszkańcy prosili o przestawienie anteny, przestrojenie dekodera czy telewizora. Czasem też naprawiane były przewody i ustawiana kolejność kanałów telewizyjnych według życzenia zgłaszającego.

O taką pomoc zwracają się przede wszystkim osoby starsze. Zdarzyły się więc też prośby o naprawienie przy okazji żelazka, a nawet o powieszenie firanek.

- Dla uczniów jest to praktyczne przygotowanie do zawodu, mogą zobaczyć na przykład, jak wygląda praca z ludźmi w terenie - mówi Sławomir Dudek z UKE. - Uczą się też organizacji czasu i samodzielności.
W sumie do tej pory Urząd Kontroli Elektronicznej przeszkolił w tym zakresie 55 przyszłych elektryków i teleinformatyków.

- Chodząc w cyfrowym patrolu przekazują innym i pogłębiają swoją wiedzę, dotyczącą telewizji oraz instalacji różnych urządzeń radiotelekomunikacyjnych - podkreśla Sławomir Dudek.

Aby skorzystać z pomocy cyfrowego patrolu wystarczy zadzwonić do Zespołu Szkół Elektrycznych pod nr 85 651 20 93 lub do UKE pod nr 85 657 83 10.

Czytaj e-wydanie »

Nieruchomości z Twojego regionu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna