Czarny serial porażek wciąż trwa

Mariusz Klimaszewski [email protected]
Piłka po ataku Izabeli Żebrowskiej z Dąbrowy Górniczej mija blok Ewy Cabajewskiej (nr 10) i Anny Łozowskiej. AZS przegrał z Tauron MKSDąbrowa Górnicza 0:3.
Siatkarki AZS Białystok przegrały w czwartek z drużyną Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 0:3 i nadal sa ostatnie w rozgrywkach PlucLigi Kobiet.

Przed czwartkowym meczem białostoccy trenerzy zamienili się miejscami. Drużynę już jako pierwszy szkoleniowiec poprowadził Czesław Tobolski, a drugim został Władimir Wiertełko. Nie miało to jednak wpływu na wynik. Białostoczanki zanotowały piątą porażkę z rzędu i pozostaje już tylko mieć nadzieję, że w nowym 2012 roku zły los się odwróci i nasze dziewczęta zaczną wreszcie wygrywać.

Mecz z Dąbrową od samego początku wyglądał źle ze strony białostoczanek. Akademiczki nie radziły sobie zupełnie z zagrywką przeciwniczek. Błędy w przyjęciu Kseni Sizowej była bardzo rażące i aż dzwi, że trener AZS nie zdecydował się na szybszą zmianę tej siatkarki. Białostoczanki set otwarcia przegrały do 18.

W drugiej partii było lepiej. Po ataku Aleksandry Kruk i asie serwisowym w wykonaniu Sinead Jack był remis 19:19. Niestety, cztery kolejne punkty zdobyły rywalki, które ostatecznie zwyciężyły do 21.
Trzeci, a jak się później okazało ostatni set był wyrównany do stanu 16:17. Później siatkarki z Dąbrowy Górniczej znów zdobyły przewagę pozwalającą kontrolować przebieg gry do końca seta.

AZS Białystok - MKS Dąbrowa Górnicza 0:3 (18:25, 21:25, 21:25)
AZS: Sieradzan, Łozowska, Cabajewska, Kruk, Jack, Sizowa, Durajczyk (libero) oraz Szeszko, Muhlsteinova, Thompson
Dąbrowa: Leys, Liniarska, Dirickx, Żebrowska, Skowrońska, Plchotova, Strasz (libero).

Wyniki 12. kolejki PlusLigi Kobiet: czwartek, 29.12: , PTPS Piła - Atom Trefl Sopot 0:3 (23:25, 15:25, 14:25), Stal Mielec - Gwardia Wrocław 0:3 (22:25, 22:25, 13:25), Muszynianka Muszyna - Aluprof Bielsko-Biała 3:0 (27:25, 25:21, 26:24).

Dziś, 30.12 grają: Pałac Bydgoszcz - Budowlani Organika Łódź.

1. Muszynianka 12 30 33:10
2. Atom Trefl 12 29 31:12
3. Dąbrowa G. 12 25 30:17
4. Aluprof 12 23 28:22
5. Budowlani 11 14 20:23
6. Pałac 11 14 20:24
7. Gwardia 12 13 18:27