MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Czepkowanie pielęgniarek na Akademii Nauk Stosowanych w Łomży

OPRAC.:
Jakub Wróblewski
Jakub Wróblewski
Czepkowanie 2023 w Akademii Nauk Stosowanych w Łomży.
Czepkowanie 2023 w Akademii Nauk Stosowanych w Łomży. Akademia Nauk Stosowanych w Łomży
W czwartek 11 maja na Akademii Nauk Stosowanych w Łomży odbyło się uroczyste czepkowanie. W trakcie swojego funkcjonowania Akademia Nauk Stosowanych wykształciła 1708 absolwentów kierunku Pielęgniarstwo.

Czepkowanie pielęgniarek na Akademii Nauk Stosowanych

Rektor Akademii Nauk Stosowanych w Łomży, profesor Dariusz Surowik, akcentował podczas uroczystości Czepkowania olbrzymią wartość zawodu pielęgniarki, pielęgniarza. Jednocześnie przywoływał dane statystyczne z diagnozy Barometr Zawodów 2023, zgodnie z którymi w bieżącym roku największy deficyt pielęgniarek i położnych wystąpi w 84 powiatach i miastach na prawach powiatu w Polsce, które stanowią 22 procent wszystkich tego typu jednostek administracyjnych w kraju.

Te dane pokazują namacalnie, jak ważna jest nasza dzisiejsza uroczystość. To nie tylko symboliczne złożenie ślubowania oraz przyjęcie czepków pielęgniarskich przez Studentki i Studentów, to wkład naszej uczelni, naszego środowiska akademickiego, w to, abyśmy jutro i w dalszej perspektywie mogli czuć się bezpiecznie w naszym województwie, mieście, powiecie - podkreślał profesor Dariusz Surowik, Rektor ANSŁ.

Podczas uroczystości Paulina Rabek znalazła się w gronie sześciu studentek wyróżnionych za wysoką średnią ocen przez Rektora ANSŁ, profesora Dariusza Surowika, oraz Dziekana Wydziału Nauk o Zdrowiu, profesor Małgorzatę Knaś-Dawidziuk. Zdaniem Pauliny Rabek młode pokolenie pielęgniarek chętnie uczy się od swoich starszych i bardziej doświadczonych koleżanek i kolegów zawodu, ale także wnosi do tej profesji nowe wartości, energię.

Nasza generacja będzie nastawiona na nowoczesność, bycie na bieżąco z możliwościami technologicznymi, jakie daje współczesna medycyna. Czujemy bardzo głęboką potrzebę bezustannej aktualizacji wiedzy, czytania najnowszych doniesień naukowych. Będziemy łączyć empatię wobec pacjentów z nowymi technologiami, wiedzą. Wiemy, że spoczywa na nas, młodych ludziach, specyficzna rola i odpowiedzialność w systemie ochrony zdrowia, bo średnia wieku w zawodzie pielęgniarki oraz położnej to obecnie 53 lata. Widzimy w tym fakcie nie tylko zagrożenie, ale też pewien atut: na praktykach możemy się uczyć od doświadczonych pielęgniarek, które są dla nas olbrzymim autorytetem i wsparciem - mówiła Paulina Rabek.

Podczas uroczystości wykład pt. „Pasja, a powołanie do zawodu” wygłosił ks. Sławomir Gawryś, Duszpasterz Służby Zdrowia Diecezji Łomżyńskiej. Do zebranych gości przemawiali Rektor ANSŁ profesor Dariusz Surowik, Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu profesor Małgorzata Knaś-Dawidziuk, Przewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek Położnych Izabela Metelska, a także przedstawiciele studentów.

Ceremoniał Czepkowania poprowadziły: Prodziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu dr Joanna Chilińska oraz nauczycielki akademickie i aktywne zawodowo pielęgniarki dr Agata Gołębiewska, mgr Małgorzata Góralczyk.

Sprawdź galerię z czepkowania na Akademii Nauk Stosowanych w Łomży:

W części artystycznej wydarzenia wystąpiła Agata Mieszała, pielęgniarka anestezjologiczna z Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce im. dr. Józefa Psarskiego, także absolwentka Pielęgniarstwa Akademii Nauk Stosowanych w Łomży.

Zobacz też:W trakcie Nocy Muzeów 2023 w Łomży przewidziano szereg atrakcji. Sprawdź, co się będzie działo w weekend

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Koniec kariery wielkiej aktorki. Judi Dench rezygnuje z aktorstwa

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna