Czwarta liga po 25 kolejce

kgol
Warmia Grajewo niespodziewanie zgubiła punkty u siebie, remisując z Biebrzą Goniądz 2:2. Liderujący Tur rozgromił w Bielsku 6:0 Spartę Szepietowo. Na zwycięską ścieżkę wróciła Wissa Szczuczyn

Warmia Grajewo – Biebrza Goniądz 2:2 (1:2)
Bramki: 1:0 Marcin Mikucki (2), 1: 1 Arkadiusz Wojno (10), 1:2 Paweł Dekarz (33), 2:2 Maksym Mirva (90 + 3).
Żółte kartki: Kozikowski, Chyliński (Warmia) – Magnuszewski (Biebrza).
Sędziował: Łukasz Małaszewski (Łapy)
Warmia: Gieniusz – Arciszewski, Mikucki, Edison, Krupa (40. Sielawa), Domurat (68. Chyliński), Randzio (58. Mirva), Kozikowski (58. Sypytkowski), Stankiewicz, Cybulski, Zubowski.
Biebrza: Zimnoch – Dekarz (69. Jasiński), Dziekoński, Cieciorko, Purta, Chmielewski, Magnuszewski (86. Kobyliński), Kulikowski, Kosakowski (78. Staśkiewicz), Wojno, Tumicz.
Grajewska Warmia, na własnym boisku zremisowała z Biebrzą Goniądz 2:2, stawiając tym wynikiem duży znak zapytania w planowanym powrocie do III ligi. Po serii ligowych zwycięstw i wygranej z Jagą II w Pucharze Polski, drużyna zagrała fatalnie i tylko szczęściu zawdzięcza zdobycie jednego punktu.
Mecz rozpoczął się od szybkiego prowadzenia gospodarzy. W 2. minucie Marcin Mikucki strzałem z pola karnego pokonał Zimnocha. Po zdobyciu gola Warmia, wyraźnie uspokojona, zagrała… B-klasową piłkę. Na swoim poziomie grał tylko Edison, którego grę obserwował tata, który przyleciał z dalekiej Brazylii.
Efekt – ambitni, konsekwentnie grający goście, po strzałach Arkadiusza Wojno i Pawła Dekarza wyszli na prowadzenie.
Po przerwie Warmia grała jeszcze słabiej. W 70. minucie potężny strzał Tumicza trafił w poprzeczkę. Punkt dla gospodarzy uratował w doliczonym czasie gry Maksym Mirva.
Robert Kądzior (trener Warmii): „Nie spodziewałem się tak słabej gry. Uspokojenie po szybko zdobytej bramce, zemściło się. Moja reakcja w przerwie nie pomogła. Trzeba się cieszyć z tego punktu”.
Łukasz Tumicz (trener Biebrzy): „Uczucie niedosytu to najlepszy obraz tego meczu. Byliśmy drużyną lepszą, i to my powinniśmy wygrać ten mecz. Chłopacy zagrali dobrze taktycznie i praktycznie nie popełniali błędów”.

Tur Bielsk Podlaski – Sparta Szepietowo 6:0 (3:0)
Bramki: 1:0 Nakielski 9, 2:0 K. Kulikowski 15 z karnego, 3:0 A. Kosiński 31, 4:0 Pawluczuk 73, 5:0 Walczuk 76, 6:0 K. Kosiński 80.
Sędziował: Paweł Kostko (Białystok).
Widzów: 230.
Tur: Sidun – K. Kulikowski, Car, Koźlik, A. Kosiński – A. Lewczuk (65’ Ł. Pawluczuk), Łochnicki (81’ R. Kulikowski) – Zawadzki (73’ Popiołek), K. Kosiński, M. Jakubowski (73’ Walczuk) – Nakielski.
Sparta: Bartoszuk – Makal, Olszewski (68’ Kożuszkiewicz), Antoniak, Jamiołkowski – Fiedorczuk, Gołaszewski – Godlewski, Dłuski, M. Małyszko (68’ Margol) – Kowalczyk.
Pogromem 6:0 zakończył się sobotni mecz Tura ze Spartą Szepietowo.
Wynik otworzył już w 9. minucie Mateusz Nakielski, który precyzyjnym strzałem głową wykończył dośrodkowanie Andrzeja Kosińskiego z rzutu wolnego. Pięć minut później w polu karnym gości faulowany był Karol Kosiński, a jedenastkę pewnie wykonał Krystian Kulikowski. Przedniej urody była akcja na 3:0 – Andrzej Lewczuk zagrał perfekcyjne prostopadłe podanie na 40 metrów do Andrzeja Kosińskiego, ten wpadł w pole karne i pokonał Macieja Bartoszuka.
Goście odgryzali się bielszczanom w zasadzie tylko pojedynczymi akcjami swojego lidera Wojciecha Kowalczyka.
Po przerwie Tur dołożył jeszcze trzy bramki. Najpierw Łukasz Pawluczuk, tuż po wejściu na boisko, wykorzystał dokładne dogranie Nakielskiego, potem kolejny tego dnia rezerwowy Michał Walczuk popędził lewym skrzydłem i strzelił celnie przy słupku, a wynik ustalił Karol Kosiński po efektownej wymianie szybkich podań z pierwszej piłki z Nakielskim.

KS Wasilków – Cresovia Siemiatycze 5:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Śliwowski 13, 2:0 Cichoński 24, 3:0 Śliwowski 54, 4:0 Styś 64, 5:0 Dąbrowski 85.
KS Wasilków: Brzozko - Butkiewicz, Cichoński, Dąbrowski, Dudziński, Maksimowski, Naliwajko, Rybakowski (65. Panek), Skiepko, Śliwowski, Styś.
Cresovia: Karolczuk (46. Malinowski) - A. Barwiejuk, D. Barwiejuk, Brzozowski (75. Piotrowski), Gołubkiewicz, Kryński, Niewiarowski, Nowicki, Olendzki, Rytel, Śledziewski.

Magnat Juchnowiec Kościelny – Promień Mońki 1:1 (1:1).
Bramki: 1:0 Fabiszewski 33, 1:1 Maciorowski 43.
Magnat: Choryło - Bielski (70. Kużel), Czerniawski, Fabiszewski (85. Chrościcki), Hruświcki, Jaromiński, Kalisz, Karpowicz (56. Yamaguchi), P. Suszczyński, Tymiński, Zielinko.
Promień: Magnuszewski - Grygo, Kulikowski, Maciorowski, Odyjewski (65. Grabowski), Poliński (65. Mateusz Purta), D. Purta, Marcin Purta, Stachelek, Wiński, Ziemkiewicz.

KS Michałowo – Dąb Dąbrowa Białostocka 1:1 (0:0)
Bramki: 0:1 Dzitkowski 69, 1:1 Weremczuk 90.
KS Michałowo: Kucharczyk - Bernatowicz, Charkiewicz (84. Weremczuk), D. Doroszko (80. Gajewski), Kondracki, Konończuk, Małyszko, Osypiuk, Rybołowicz, Tchórznicki, Tomczyk.
Dąb: Kozłowski - Biernacki, Dudziuk, Dzitkowski, Łabieniec, Sobolewski, Sołowiej, Speichler, Sujeta, Tochwin, Żero.

Wissa Szczuczyn – Sparta Augustów 4:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Bondziul 37, 2:0 P. Marcinkiewicz 65, 2:1 Sobolewski 68, 3:1 Marcinkiewicz 80, 4:1 Bondziul 88.
Wissa: Greś - Guzowski, Stankiewicz, Ciereszko, Lisowski, Banicki, Citko, Bondziul, Firańczyk, P. Marcinkiewicz, Łapiński (70. Polakowski).
Mateusz Lisowski (piłkarz Wissy): Wygraliśmy zasłużenie, ale rezultat mógł być inny, gdyby nie zmarnowana znakomita okazja Sparty w pierwszej połowie. Zaprzepaścili sytuację sam na sam z golkiperem. Później po strzeleniu gola, grało się nam już znacznie łatwiej.

Puszcza Hajnówka – Pogoń Łapy 1:1 (1:1)
Bramki: 0:1 Sawicki 25, 1:1 Wojno 35.
Puszcza: Aleksiejczuk - Gorbacewicz, Kicel, Kozak, Czurak, Sipko, Grzanka, Milcz, Chrzanowski (60. Ojdana), Wojno (85. Grygorowicz), Sokół.
Pogoń: Łapiński - Sobota, Gąsowski, Kotlewski, Roszkowski, Michno, Turowski (65. Kowalewski), Malinoś, Mrowiński, Sawicki, Stypułkowski.

Hetman Tykocin – Orzeł Kolno 3:3 (2:1)
Bramki: 1:0 R. Maliszewski 15, 2:0 Dworzańczyk 20, 2:1 Gwiazda 35, 2:2 Brzeziński 46, 3:2 Plaga 64, 3:3 Gwiazda 85.
Orzeł: Bikowski - D. Grala, Osowski, Domian, Piwko, K. Grala (70. Zduńczyk), Walendziewski (80. Sokołowski), Sadowski, Gwiazda, Brzeziński, Prusinowski.