Niedziele handlowe w styczniu 2019. W które styczniowe niedziele sklepy otwarte czy zamknięte? Od nowego roku 2019 zakaz handlu w niedzielę został zaostrzony! Już nie zrobimy zakupów w dwie niedziele w miesiącu. Zostanie nam tylko jedna. Handlowe niedziele w styczniu - sprawdź harmonogram na 1.2019. Czy w niedzielę, 13 stycznia (13.01.2019) sklepy będą czynne? NIEDZIELE HANDLOWE

Czy 13 stycznia jest niedziela handlowa? Które niedziele będą handlowe? Niedziele handlowe STYCZEŃ 2019

Sprawdź, czy zrobisz zakupy 13 stycznia - czy jest to niedziela handlowa. Lista sklepów otwartych w styczniu dostępna na naszej stronie. Od nowego roku zaostrza się ustawa o zakazie handlu w niedzielę.

Niedziele handlowe STYCZEŃ 2019: Które niedziele będą handlowe? Czy sklepy będą jutro czynne? [13 stycznia 2019]

Od nowego roku niedzielne zakupy są możliwe tylko raz w miesiącu, za wyjątkiem miesięcy "świątecznych". Przedsiębiorcy nie kryją przerażenia. Ich zdaniem, trzykrotny zakaz handlu w miesiącu może mieć opłakane skutki dla polskiej gospodarki.

Zobacz galerię

Zakaz handlu będzie obowiązywał też w soboty? Przepisy o zakazie handlu wymagają nowelizacji - twierdzą związkowcy i w odpowiedzi na wprowadzone przez niektóre sieci handlowe nocne zmiany dla swoich pracowników proponują wydłużenie niedzielnej doby do 31 godzin. Pomysłu nie popierają przedstawiciele Polskiej Izby Handlu.

Niedziele handlowe STYCZEŃ 2019: Które niedziele będą handlowe? Tylko jedna niedziela handlowa w miesiącu [13.01.2019]

Zakaz handlu w soboty od godz. 22 do godz. 5? Choć opinii niezadowolonych klientów jest znacznie więcej, przedstawiciele NSZZ Solidarność tłumaczą, że wydłużenie niedzielnej doby zniwelowałoby niekorzystną dla pracowników lukę w ustawie o zakazie handlu w niedziele. Niedzielna doba ma zaczynać się w sobotę o godz. 22. Koniec w poniedziałek o godz. 5 rano

Niedziele handlowe 2019 KALENDARZ POBIERZ ONLINE. Sprawdź, kiedy są niedziele wolne od handlu w 2019 roku

NIEDZIELA HANDLOWA. KIEDY OTWARTE SKLEPY?

W 2018 roku zakaz handlu nie obowiązywał w pierwszą i ostatnią niedzielę. Docelowo jednak handel ma zostać zakazany w każdą niedzielę. W 2019 roku tylko jedna niedziela w miesiącu ma być handlowa (oprócz miesięcy świątecznych). Całkowity zakaz handlu ma obowiązywać już od 2020 roku. Wyjątkiem ma być 7 niedziel w roku podczas wzmożonego ruchu zakupowego: trzy przedświąteczne oraz w ostatnie niedziele przypadające w styczniu, kwietniu, czerwcu i sierpniu.

Niedziele handlowe STYCZEŃ 2019: Które niedziele będą handlowe? Tylko jedna niedziela handlowa w miesiącu [13.01.2019]

W niedzielę 13.01.2018 obowiązuje zakaz handlu. Zatem zakupów nie zrobimy zarówno w galeriach handlowych, Lidlu, Biedronce, Tesco czy innych supermarketach. Zakupy możemy zrobić jedynie w osiedlowych sklepach oraz w sklepach sieci Żabka.

NIEDZIELE BEZ HANDLU STYCZEŃ 2018:

 • 6 STYCZNIA - niedziela bez handlu
 • 13 STYCZNIA - niedziela bez handlu
 • 20 STYCZNIA- niedziela bez handlu
 • NIEDZIELE HANDLOWA STYCZEŃ 2019:
 • 27 STYCZNIA - niedziela handlowa

W lutym 2019 r. sklepy będą otwarte w niedzielę 24 lutego W marcu 2019 r. zakaz handlu będzie obowiązywał w następujące niedziele:

 • 3 marca
 • 10 marca
 • 17 marca
 • 24 marca

Niedziele handlowe STYCZEŃ 2019: Które niedziele będą handlowe? Tylko jedna niedziela handlowa w miesiącu [13.01.2019]

NIEDZIELE HANDLOWE. CZY 13 STYCZNIA SĄ CZYNNE SKLEPY?

W niedziele wolne od handlu zamknięte będą wszystkie największe hipermarkety:

 • Lidl,
 • Biedronka,
 • Tesco,
 • Carrefour,
 • Auchan,
 • Kaufland i inne.

NIEDZIELA HANDLOWA. CZY 13 STYCZNIA SKLEPY BĘDĄ OTWARTE?

Zakaz handlu w niedziele 2019. Są wyjątki!

Zgodnie z ustawą zakaz handlu w niedziele nie obejmuje wszystkich. Otwarte mogą być sklepy, w których za ladą staną sami właściciele lub członkowie ich rodzin, apteki, piekarnie, lodziarnie, kwiaciarnie, urzędy pocztowe oraz sklepy z prasą, pamiątkami, biletami czy wyrobami tytoniowymi. Zakupy w niedziele można zrobić też na dworcach, lotniskach, w strefach wolnocłowych oraz stacjach benzynowych.

Niedziele handlowe STYCZEŃ 2019: Które niedziele będą handlowe? Tylko jedna niedziela handlowa w miesiącu [13.01.2019]