Czy warto tankować tańszy olej napędowy do maszyn rolniczych?

Artykuł sponsorowany
Większość klientów zaopatrujących się w olej napędowe tankuje możliwie najtańsze paliwo. Czy ich kupowanie rzeczywiście ma sens?

Do wyboru mamy paliwo o oznaczeniu B7 zawierające 7% dodatków estrów roślinnych, najczęściej oleju rzepakowego, oraz B0, czyli czysty olej napędowy bez dodatków biokomponentów. Oba paliwa spełniają wszelkie obowiązujące normy, ale różnica między nimi jest znaczna.

Producenci pojazdów oraz maszyn zużywających olej napędowy dopuszczają udział biokomponentów do 10%. Zatem które paliwo jest lepsze?

Olej napędowy B7 z racji dodatku biokomponentu charakteryzuję się mniejszą efektywnością przy spalaniu w komorze silnika. W niższych temperaturach B7 wykazuje dodatkowo większą podatność na mętnienie, przez co istnieje szansa zatkania filtra paliwowego, co wiąże się z unieruchomieniem pojazdu.

Olej napędowy B0 podczas spalania dostarcza maszynom i pojazdom więcej mocy. Dzięki czemu średnie spalanie jest mniejsze. Jest również mniej podatny na niższe temperatury.

Olej napędowy B7 jest tańszy w zakupie, (jego cena może być niekiedy aż 10gr/l niższa niż B0), jednak droższy w eksploatacji. Ważne jest, aby klienci znali podstawowe różnice, dzięki czemu mogli dobrać odpowiedni produkt do własnych potrzeb.

Przedsiębiorstwo N-Oil oferuje oba produkty, a w razie wątpliwości posiada kadrę która doradzi w kwestii zakupu.

tel:695777050
paliwa@n-oil.pl
www.n-oil.pl

Dodaj ogłoszenie