Damian Kądzior zagrał przeciwko FC Barcelonie. "Spełniłem kolejne marzenie"

Damian Kądzior zagrał przeciwko FC Barcelonie
Damian Kądzior zagrał przeciwko FC Barcelonie East News
Zespół Eibar niespodziewanie zremisował 1:1 z na Camp Nou z Barceloną, a 81 minut w tym spotkaniu rozegrał były zawodnik Jagiellonii Damian Kądzior.

Damian Kądzior rzadko dostaje szansę gry w Eibar, ale na mecz z Barceloną wyszedł w podstawowej jedenastce. 28-letni polski pomocnik, który do Hiszpanii trafił latem z Dinamo Zagrzeb, po raz drugi znalazł się w podstawowym składzie baskijskiej drużyny. Jednocześnie był to jego piąty występ w lidze hiszpańskiej, a pierwszy od 30 października.

Gola dla Eibar zdobył w 57. minucie Kike, a Barcelona odpowiedziała dziesięć minut później trafieniem Dembele.

Kądzior na Facebooku napisał: „Podsumowując piękne zakończenie tego dziwnego roku. Jeśli chodzi o moje odczucia to czuję, że spełniłem kolejne marzenie z dzieciństwa, ale nie spodziewałem się wtedy, że przyjdzie mi zagrać od 1 minuty na Camp Nou jako zawodnik z La Liga i zdobyć cenny punkt”.

Barcelona po rozegraniu 15 meczów w lidze hiszpańskiej ma 25 punktów i zajmuję szóstą lokatę. Eibar, które nie wygrało od pięciu kolejek, jest 14. z 16 pkt.

Eibar zajmuje 15 miejsce w tabeli i ma tylko punkt przewagi nad strefą spadkowa.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0