Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Danwood Holding z Bielska Podlaskiego zawiesza ofertę publiczną akcji z powodu niesatysfakcjonującej ceny

peż za ISBNews
archiwum
Jak podaje portal ISBNews, Danwood Holding z Bielska Podlaskiego zawiesił pierwotną ofertę publiczną akcji z powodu ceny zgłoszonej przez inwestorów instytucjonalnych w procesie budowania księgi popytu, która w opinii akcjonariusza sprzedającego, nie odzwierciedla wartości i potencjału spółki.

"Na podstawie postanowień prospektu, akcjonariusz sprzedający, w porozumieniu z globalnym koordynatorem oraz po konsultacji ze współprowadzącymi księgę popytu, podjął decyzję o zawieszeniu przeprowadzenia oferty. Powodem zawieszenia oferty jest cena zgłoszona przez inwestorów instytucjonalnych w procesie budowania księgi popytu, która w opinii akcjonariusza sprzedającego nie odzwierciedla wartości fundamentalnej spółki i jej potencjału rozwoju" - cytuje ISBNews z aneksu do prospektu.

Nowe terminy oferty zostaną ustalone w terminie późniejszym.

Pierwotna oferta publiczna, obejmująca do 24 mln istniejących akcji zwykłych na okaziciela serii B Danwood Holding rozpoczęła się 12 kwietnia od budowania księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych. Cena maksymalna została ustalona na 15 zł, co oznaczało, że wartość oferty publicznej mogła wynieść do 360 mln zł.

Według harmonogramu, przypomina ISBNews, budowa księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych miała potrwać do 24 kwietnia. Na 13-23 kwietnia zaplanowano zapisy inwestorów indywidualnych. Nie później niż 24 kwietnia miała zostać opublikowana cena sprzedaży, ostateczna liczba akcji oferowanych w ramach oferty oraz ostateczna liczba akcji oferowanych poszczególnym kategoriom inwestorów. Przyjmowanie zapisów inwestorów instytucjonalnych przewidziano na 25-27 kwietnia, a przydział akcji oferowanych - na 30 kwietnia. Zakładany pierwszy dzień notowania na GPW - około 11 maja br.

Funkcję globalnego koordynatora, współprowadzącego księgę popytu i oferującego pełniło Pekao Investment Banking S.A. Funkcję współprowadzących księgę popytu pełniły: mBank S.A. oraz Wood & Company Financial Services, a.s. S.A. (Oddział w Polsce).

W 2017 r. Danwood Holding miał 43,41 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 28,18 mln zł zysku netto rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio: 848,3 mln zł wobec 671,98 mln zł w 2016 r.

Grupa Danwood
jest dostawcą prefabrykowanych domów o konstrukcji drewnianej w standardzie "pod klucz" (gotowych do zamieszkania), które sprzedaje pod własną marką Danwood na rynku europejskim. W okresie ponad 20 lat swojej działalności grupa przekazała klientom ponad 8,3 tys. domów.
Firma zajmuje 7. miejsce na liście Podlaskiej Złotej Setki Przedsiębiorstw Kuriera Porannego za rok 2016.

Zobacz też: Największe firmy województwa podlaskiego. Zobacz wyniki

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z limitami płatności gotówką?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Danwood Holding z Bielska Podlaskiego zawiesza ofertę publiczną akcji z powodu niesatysfakcjonującej ceny - Kurier Poranny

Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna