Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

David Attenborough docenił Dziewczynkę z konewką. Mural w Białymstoku zachwycił najsłynniejszego przyrodnika świata

Jakub Laskowski
Jakub Laskowski
O Dziewczynce z konewką znów jest głośno. Białostocki mural został doceniony przez Davida Attenborougha
O Dziewczynce z konewką znów jest głośno. Białostocki mural został doceniony przez Davida Attenborougha Wojciech Wojtkielewicz
Dziewczynka z konewką - urokliwy mural na budynku przy ul. Piłsudskiego w Białymstoku stał się wizytówką naszego miasta. Zyskał on wielką sławę nie tylko w Polsce, ale również na świecie. Dowodem tego są liczne nagrody w najbardziej prestiżowych konkursach. O Dziewczynce z konewką znów jest głośno za sprawą legendarnego Davida Attenborougha.

Mural Dziewczynka z konewką w Białymstoku doceniony przez Davida Attenborougha

David Attenborough to jedna z najbardziej znanych twarzy telewizji BBC. Z tą stacją związany jest blisko siedemdziesiąt lat. Attenborough sławę zdobył dzięki kultowym programom przyrodniczym. Przyczynił się do spopularyzowania wiedzy o świecie zwierząt i roślin, a jego programy cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wśród fanów.

Attenborough mimo 94 lat pozostaje aktywny w mediach społecznościowych, gdzie dzieli się bogatą wiedzą i pokazuje piękno naszej planety. Warte uwagi zdjęcia przyrodnicze i nie tylko Brytyjczyk udostępnia na swoim profilu na Facebook, który obserwuje ponad 80 tysięcy osób z całego świata.

Okazuje się, że oko Attenborougha przyciągnął też najsłynniejszy z białostockich murali. Dziewczynka z konewką pojawiła się na profilu prezentera w miniony poniedziałek (19.10). Natychmiast zauważyli to mieszkańcy Białegostoku, jak i całej Polski.

Mural spodobał się zagranicznym widzom Attenborougha. Zwrócili oni uwagę na idealną kolorystykę dzieła i ludowe ubranie dziewczynki, prezentujące regionalną kulturę.

Mural Dziewczynka z konewką w Białymstoku - historia

Dziewczynka z konewką to najbardziej znany mural w Białymstoku. Powstał w ramach akcji „Folk on the Street” w 2013 roku na ścianie budynku przy ul. Piłsudskiego 11/4. Wykonała go absolwentka łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych, Natalia Rak.

Dziewczynkę z konewką można spotkać na wielu gadżetach promujących miasto, a budynek z muralem został wpisany do rejestru zabytków ku zadowoleniu mieszkańców i niezadowoleniu właściciela budynku, który chciał przeprowadzić remont i rysunek usunąć.

ZOBACZ TEŻ:

Nasze miasto słynie z przepięknych, kreatywnych murali, które zostały docenione w ogólnopolskich konkursach. Wielu z nas mija je codziennie, lecz czy wiecie co oznaczają i jaką mają historię? Sprawdź w galerii zdjęć.

TOP 10 historii białostockich murali. Co oznaczają i jakie m...

Od dziewczynki z konewką do babci Eugenii, a po drodze chłopiec z wędką, ojcowie niepodległości, czy Zenek Martyniuk. W Białymstoku zostanie wytyczony szlak murali: pieszy, rowerowy i komunikacyjny. Gotowy ma być do września.

Białostockie murale. Powstanie pieszy, rowerowy i komunikacy...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na bialystok.naszemiasto.pl Nasze Miasto