Derby Białegostoku dla Heliosa!

MOKS (czerwone stroje) przegrał z Heliosem
MOKS (czerwone stroje) przegrał z Heliosem B. Maleszewska
W historycznych pierwszoligowych derbach Białegostoku w futsalu Elhurt Elmet Helios wygrał 5:3 z MOKS-em Słoneczny Stok.

Mecz miał bardzo zacięty przebieg. Po pierwszej połowie spotkania 3:2 prowadził MOKS. Po przerwie na parkiecie panowali gospodarze. Duży wpływ na przebieg spotkania miała czerwona kartka (za dwie żółte), jaką na początku tej części gry zobaczył Adrian Citko. Bez swojego lidera "Słoneczni" stracił wiele na wartości.

Helios doprowadził do remisu 3:3 grając w przewadze. Po dwóch minutach, kiedy siły się wyrównały (Citkę zastapił inny zawodnik) Elhurt nie oddał już inicjatywy, strzelając kolejne dwie bramki.

Wiecej o meczu w papierowym poniedziałkowym wydaniu "Współczesnej"