Do przerwy Jaga remisuje z Koroną 1:1. Fatalny błąd Słowika.

(mark)
W meczu ekstraklasy po 45. minutach gry Jagiellonia remisuje w Kielcach z Koroną 1:1.
Korona Kielce - Jagiellonia Białystok 4:1

W Kielcach oglądamy ciekawy, szybki mecz z przewagą Jagiellonii. Podopieczni trenera Piotra Stokowca są więcej w posiadaniu piłkii i jako pierwsi zdobyli gola. W 37. minucie idealną piłkę za plecy obrońców Korony posłał Dani Quintana. Doszedł do niej Dawid Plizga, idealnie przyjął i posłał do siatki obok Zbigniewa Małkowskiego. Niestety, radość Jagiellonii nie trwała długo. Dwie minuty później padło wyrównanie po fatalnym błędzie nasze bramkarza. Tomasz Lisowski dośrodkował mocno w pole bramkowe Jagielloniii. Słowik wypuścił piłkę z rąk wprost pod nogi nadbiegającego Przemysława Trytki. Napastnik Korony z bliska wpakował piłkę do siatki Jagi.

Korona - Jagiellonia (1:1)
Bramki: 0:1 - Plizga 37, 1:1 - Trytko 39.
Korona Kielce: Zbigniew Małkowski - Paweł Golański, Pavol Stano, Kamil Sylwestrzak, Tomasz Lisowski - Vanja Marković, Vlastimir Jovanović, Serhij Pylypczuk, Paweł Sobolewski, Michał Janota - Przemysław Trytko.
Jagiellonia Białystok: Jakub Słowik - Jakub Tosik, Ugo Ukah, Michał Pazdan, Alexis Norambuena - Maciej Gajos, Adam Dźwigała,, Daniel Quintana, Nika Dzalamidze, Jan Pawłowski - Dawid Plizga
Sędziuje: Bartosz Frankowski (Toruń).
Żółte kartki: Dzalamidze, Quintana (Jagiellonia)