Do sanatorium bez kolejki i na NFZ. To możliwe. Sprawdź jak...

  Do sanatorium bez kolejki i na NFZ. To możliwe. Sprawdź jak wyjechać w ciągu 14 dni

  luk

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Do sanatorium bez kolejki i na NFZ. To możliwe. Sprawdź jak wyjechać w ciągu 14 dni
  1/11
  przejdź do galerii

  Do sanatorium bez kolejki i na NFZ. To możliwe. Sprawdź jak wyjechać w ciągu 14 dni ©123rf

  Kolejka na wyjazd do sanatorium w woj. podlaskim wynosi obecnie ok. 21 miesięcy. Można jednak wyjechać już w ciągu dwóch tygodni. Wystarczy skorzystać z tzw. zwrotów.
  W obecnej chwili okres oczekiwania na leczenie uzdrowiskowe w Podlaskim OW NFZ wynosi około 21 miesięcy. Pacjenci, których skierowania zostały pozytywnie zakwalifikowane na leczenie uzdrowiskowe mogą skorzystać z wcześniejszego wyjazdu, pod warunkiem że nie korzystali z tej formy leczenia w ciągu ostatnich 18 miesięcy, z tzw. „zwrotów”.

  Zwroty są to skierowania, z których, z różnych przyczyn, nie mogli skorzystać inni pacjenci i zrezygnowali z wyjazdu, a termin rozpoczęcia leczenia jest krótszy niż 14 dni.

  Informację o możliwości wcześniejszego wyjazdu można uzyskać w Podlaskim OW NFZ, osobiście lub telefonicznie, w dniach: poniedziałek w godz. 8-17, wtorek-piątek w godz. 8-16, pod numerami telefonu (85) 745-95 23, (85) 745-95-24.  - Oczywiście, fakt dysponowania zwrotami nie jest w żaden sposób zależny od Funduszu, a wynika jedynie z rezygnacji pacjentów z przyznanego leczenia. Dla wielu osób może być to rozwiązanie umożliwiające realizację swojego leczenia uzdrowiskowego w odpowiednim dla nich terminie i miejscu - zaznacza Rafał Tomaszczuk, rzecznik podlaskiego oddziału NFZ.

  Magazyn informacyjny Kuriera Porannego i Gazety Współczesnej 17.01.2019

  Czytaj treści premium w Gazecie Współczesnej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (5)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (5) forum.wspolczesna.pl

  Zapytaj lekarza

  1 3 4 5 ... 28 »
  28 stycznia

  Światowy Dzień Trędowatych

  zobacz więcej »