Dobra skuteczność w meczach pucharowych

Mecz 1/32 okręgowego Pucharu Polski: Piast Białystok - Hetman Białystok (juniorzy) Anatol Chomicz
W środę rozegrano 1/32 okręgowego Pucharu Polski. W 13 meczach padło 79 goli.

W starciu pucharowym doszło także do derbów Białegostoku. Juniorzy Hetmana przegrali 1:3 z Piastem.
– Popełniliśmy juniorskie błędu i od 22 do 27 minuty straciliśmy dwie bramki – powiedział Bogusław Nos, trener juniorów Hetmana. – Po przerwie zdobyliśmy kontaktową bramkę, ale na więcej nie było nas stać.
Z awansem do kolejnej rundy problemu nie mieli seniorzy białostockiego Hetmana, którzy pokonali 5:0 KS Grabówkę.
Lider klasy okręgowej Czarni Czarna Białostocka wygrał 4:2 z aktualnie szóstym w tabeli okręgówki Jasionem Jasionówka.
– Dałem trochę pograć zmiennikom i stąd może nasza słabsza postawa w pierwszej połowie, po której przegrywaliśmy 1:2 – mówił Mateusz Woroniecki, trener Czarnych. – Dopiero po przerwie i zmianach w składzie uzyskaliśmy przewagę. Strzeliliśmy trzy gole, a mogliśmy jeszcze przynajmniej ze dwa.

Najwyższą wygraną we wczorajszych meczach odniósł MKS Mielnik, który rozgromił 14:0 Orła Kleszczele.
Spotkania 1/16 rozgrywek zaplanowane są na 13 września.
Wyniki 1/32 finału okręgowego Pucharu Polski
Hetman Białystok (juniorzy) – Piast Białystok 1:3, Orzeł Kleszczele – MKS Mielnik 0:14, Pogranicze Kuźnica – Sokół 1946 Sokółka 2:4, KS Grabówka – Hetman Białystok 0:5, Polonia Raczki – Konar-Kora Korycin 4:2, Unia Ciechanowiec – Orlęta Czyżew 1:6, Tur II Bielsk Podlaski – Rudnia Zabłudów 4:3, Kolejarz Czeremcha – Żubr Drohiczyn 2:3, Narew Choroszcz – Hetman Tykocin 3:0, Biel Jeziorko – KS Śniadowo 1:2, LZS Narewka – Puszcza Hajnówka4:3 (po dogrywce), Czarni Czarna Białostocka – Jasion Jasionówka 4:2, Pomorzanka Sejny – Wigry II Suwałki 1:5.
Mecz e Lambada Choroszcz – Korona Dobrzyniewo Duże oraz Orzeł Tykocin – Krypnianka Krypno zostały przełożone na 6 września.