Dobry strat w mistrzowskich zawodach reprezentantów Białostockiego Klubu Petanque

W dwóch pierwszych turniejach o mistrzostwo Polski w petanque młodzi zawodnicy Białostockiego Klubu Petanque wywalczyli trzy medale.

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa (w 2020 roku nie odbyły się żadne mistrzowskie zawody) rozegrane zostały dwa turnieje o mistrzostwo Polski w petanque. W Myślenicach rywalizowali juniorzy i młodzieżowcy do lat 23, a we Wrocławiu seniorzy w konkurencji dubletów.

W Myślenicach w pierwszym sezonie swoich startów w starszej kategorii wiekowej młodzieżowców do lat 23 Maurycy Klimaszewski sięgnął po dwa medale. Najpierw w turnieju tripletów, grając z zawodnikami Myślenickiego Klubu Petanque Sebastianem Domanusem i Maciejem Zybertem wywalczył srebrny medal. W finale zespół z białostoczaninem w składzie przegrał z reprezentantami Polski, zawodnikami Żywieckiego Klubu Boules Krystianem Tyrlikiem, Wojciechem Grzybowskim i z Myślenickiego KP Dawidem Balinką 2:13. Czwarte miejsce w tym turnieju zajął także zawodnik Białostockiego KP Mateusz Gajdziński.

W konkurencji strzału precyzyjnego Maurycy Klimaszewski doszedł do finału, w którym uległ Wojciechowi Grzybowskiemu zdobywając drugie wicemistrzostwo Polski.

W turnieju mistrzostw Polski juniorów startowała z Białostockiego KP Małgorzata Wolak, która zajęła czwarte miejsce.

We Wrocławiu odbyły się z kolei mistrzostwa Polski seniorów w dubletach, czyli zespołach dwuosobowych. Doskonale spisał się w nich Tomasz Korniłowicz, który grając z zawodnikiem Sokoła Wrocław Markiem Bąbą wywalczył brązowy medal. W meczu o 3. miejsce Korniłowicz, Bąba pokonali Mateusza Wojno, Łukasza Antczaka z Sokoła Wrocław 13:6.

A już w najbliższą sobotę i niedzielę w Biąłymstoku na bulodromach przy ul. Fredry odbędą się zawody dubletów o Puchar New-Optica Salony Optyczne.