Łukasz Konstanty
Jakub Dyjas w rywalizacji z Trulsem Moregardem zdołał wygrać zaledwie jednego seta. Fot. PAP/Waldemar Deska
Pierwszej porażki w Lidze Mistrzów tenisistów stołowych doznał mistrz Polski z 2021 roku - KS Dekorglass Działdowo. W wyjazdowym spotkaniu z faworyzowanym niemieckim klubem TTC Neu-Ulm górą byli gospodarze. Miłą niespodziankę sprawił Japończyk Kaii Konishi, który zdobył jedyny punkt dla ekipy z województwa warmińsko-mazurskiego, pokonując wyżej notowanego Dmitrija Ovtcharova.

Czołowy zespół niemieckiej Bundesligi był faworytem starcia z trzecim zespołem ubiegłego sezonu polskiej ligi. Przeciwko zawodnikom ekipy z Działdowa wystąpili bowiem tenisiści stołowi sklasyfikowani w czołowej dziesiątce rankingu WTT.

Najwyżej notowany gracz ekipy z Ulm to Szwed Truls Moregard, który w klasyfikacji datowanej na 8. listopada 2022 roku zajmował piątą lokatę. Nieznacznie niżej znajdowali się Yun-Ju Lin (ósma pozycja) i Dmitrij Ovtcharov (dziewiąte miejsce).

W rankingowym porównaniu zawodnicy KS Dekorglass wypadają blado - doświadczony Japończyk Kaii Konishi nigdy nie był sklasyfikowany wyżej niż na dwudziestej pozycji, Duńczyk Jonathan Groth zajmuje obecnie dopiero 52 lokatę, zaś Jakub Dyjas plasuje się na 82 pozycji.

Kaii Konishi wygrał z Dmitrijem Ovtcharovem

W starciu z niemieckim faworytem niespodzianki nie było. Ekipa z Ulm wygrała spotkanie 3:1. Dyjas i Groth co prawda dobrze rozpoczynali swoje mecze z wyżej notowanymi rywalami, wygrywali pierwszego seta, potem jednak wszystko szło zgodnie z zakładanym przez rywali scenariuszem.

Miłą niespodziankę sprawił natomiast Konishi, który nieoczekiwaniem w trzeciej grze uporał się z Ovtcharovem, zdobywając, jak się później okazało, jedyny punkt dla polskiej ekipy.

Ekipie z Działdowo pozostały do rozegrania jeszcze dwa mecze grupowe - 13 grudnia rywalem po raz kolejny będzie TTC Neu-Ulm, z kolei 17 grudnia, na zakończenie zmagań, KS Dekorglass zmierzy się na wyjeździe z portugalskim Sportingiem Lizbona, z którym na inaugurację rozgrywek wygrał 3:0.

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki rozpoczyna rywalizację w Lidze Mistrzów

We wtorek 15 listopada pierwszy mecz w grupie A Ligi Mistrzów rozegra mistrz Polski - Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki. Rywalem będzie HB Ostrov Havllickuv Brod. Spotkanie w Czechach rozpocznie się o godzinie 18.00