Spis treści
Zimowa aura to nie czas na chodzenie w butach na wysokim obcasie. Nie tylko szpilki są w tym okresie niebezpieczne, poruszanie się po oblodzonym i zaśnieżonych chodniku w obuwiu na płaskiej podeszwie może również doprowadzić do wypadku. Zobacz domowe sposoby, dzięki którym nawet zimą zapewnisz sobie komfort chodzenia w ulubionych butach.
Co zrobić, żeby buty zimowe nie były śliskie? Z pomocą przychodzi plaster opatrunkowy
Jednym ze sposobów na to, aby buty zimowe nie ślizgały się na lodzie, jest przyklejenie plastrów opatrunkowych. Uwaga: muszą być tkaninowe, a nie z gładkiego tworzywa. Wystarczy je ułożyć w równoległych liniach lub w kształcie X. Ten sposób należy do jednych z tańszych patentów, jednak nietrwałych. Plastry, szczególnie podczas deszczowej i zimowej pogody, dość szybko mogą się odkleić. Dlatego stosuj ten trik tylko doraźnie i w razie potrzeby.
Sposób na śliskie buty – silikon
Sprawdź, czy w domu nie masz silikonu. Ten produkt sprawdzi się nie tylko przy uszczelnianiu kabiny prysznicowej, ale także zapobiegnie wywrotce na śniegu. Wystarczy, jak pokryjesz nim wcześniej oczyszczoną z zabrudzeń podeszwę obuwia. Wystarczy niewielka ilość produktu, a stworzysz antypoślizgowe wypustki, które mogą uratować cię przed złamaniem nogi, albo ręki. Z cieniutkiej stróżki silikonu narysuj na podeszwie nieregularne wzorki lub szlaczki. Odczekaj, aż wyschnie i dopiero wtedy możesz wyjść w takim obuwiu na dwór.
Sięgnij po papier ścierny i lakier do włosów, a twoje buty nie będą się ślizgały
Kolejnym trikiem na śliskie podeszwy jest ich przetarcie papierem ściernym, a następnie spryskanie lakierem do włosów. Ten patent sprawdzi się również w przypadku śliskiej podłogi we wnętrzach. Matując powierzchnię podeszwy papierem ściernym, rób to bardzo ostrożnie, aby nie zniszczyć butów.
Profesjonalna pomoc przy śliskich butach
Jeśli nie masz czasu albo chęci wypróbować domowych sposobów na śliskie buty, wybierz się do szewca. Specjalista zaopatrzy twoje obuwie w specjalne gumowe zelówki, które mają specjalne żłobienia. To zapewni butom o wiele lepszą przyczepność. Poproś szewca również o wymianę fleków, które są zrobione z kaczuku. W sklepach obuwniczych dostępne są naklejki na podeszwy, które samodzielnie możesz przyczepić. Pamiętaj jednak, aby przed ich montażem wyczyścić podeszwy i je odtłuścić.
Jak widać, istnieje kilka patentów, które zapobiegną ślizganiu się na lodzie i śniegu, czy parkiecie. Jednak żaden z nich nie będzie równie skuteczny, co zakup odpowiednich butów. Podeszwa w obuwiu zimowym powinna być prążkowana, ponieważ im więcej różnych „wybrzuszeń” na nich, tym mniej lepsza przyczepność.
Rzeczniczka SG o filmie "Zielona granica" Holland
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Dzieje się w Polsce i na świecie – czytaj na i.pl
- Te popularne seriale wracają na ekrany tej jesieni. Sprawdź, co o nich wiesz - QUIZ
- Nowa żona Ronaldo: czwarta i młodsza od niego o 14 lat. Takie było ich wesele [WIDEO]
- Nowy "Znachor" to najlepsza ekranizacja w historii? Tym się różni od starego klasyka
- Trzyosobowa rodzina zginęła w wypadku na A1. Wiadomo, z jaką prędkością pędziło auto