Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dopiero sprawa telewizji ojca Rydzyka wywołała dyskusję na sesji

kat
Wczoraj nie liczyły się polityczne sympatie – wszystkie uchwały zyskały poparcie większości radnych.
Wczoraj nie liczyły się polityczne sympatie – wszystkie uchwały zyskały poparcie większości radnych.
Wczoraj radni powołali szkołę sportową, za miesiąc zmienią obwody szkół.

Samorządowcy rozpoczęli drobnymi zmianami w budżecie, później wyrazili swoją opinię na temat stworzenia szkoły sportowej w Ełku, a na koniec swoje niezadowolenie z faktu, że Telewizja Trwam nie znajdzie się w pakiecie programów naziemnej telewizji cyfrowej. Tak przebiegła wczorajsza sesja rady miasta.

Niespodzianek nie było - wszystkie uchwały przeszły, często miażdżącą większością głosów. Jedną z ważniejszych była zamiana Zespołu Szkół Samorządowych w szkołę sportową. Najwięcej czasu radni poświęcili kwestii językowej - zastanawiali się, czy nazwa Szkoła Podstawowa nr 6 Sportowa jest poprawna. Jednak na zakończenie dyskusji znalazły się także bardziej merytoryczne uwagi.

- To temat ciekawy i wart poparcia, ale problem pojawia się w przypadku piłki nożnej w gimnazjum. W pobliżu szkoły nie ma pełnowymiarowego boiska piłkarskiego ze sztuczną murawą, a takiego potrzebować będą starsi uczniowie - mówił Ireneusz Dzienisiewicz. - Sugeruję, żeby klasy piłkarskie powstały tylko w podstawówkach, to da nam trzy lata na przygotowanie dużego boiska piłkarskiego.

Niemal do końca sesji samorządowcy zgodnie głosowali za każdą kolejną uchwałą. Przeszły zmiany w budżecie, projekt kompleksowej modernizacji oświetlenia ełckich ulic, pomysł przekazania pieniędzy straży pożarnej i policji czy nowy plan zagospodarowania terenu za jeziorem, znajdujący się za karczmą Stary Spichlerz.

Wątpliwości pojawiły się, gdy na zakończenie sesji radni postanowili wypowiedzieć się w sprawie Telewizji Trwam. Postanowienie rady miasta poparli prawie wszyscy radni Dobra Wspólnego oraz cały PiS. Dziewięciu samorządowców - z PO i SLD - było przeciw. Wątpliwości wzbudziły niektóre fragmenty przyjętego ostatecznie pisma.

"Wielu obywateli naszego miasta jest przekonanych że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zastosowała wobec Telewizji Trwam niesprawiedliwe kryteria." - czytamy w przyjętym postanowieniu rady. "Decyzje administracyjne KRRiT mają charakter dyskryminujący i ograniczają dostęp do telewizji".

- Nie mam nic przeciwko Telewizji Trwam, moja mama ogląda tę telewizję, ale nie podniosę ręki za taką uchwałą - mówił Krzysztof Wiloch (PO).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna