Dramatyczny mecz i remis z Polonią

Zawodnik Jagiellonii Krzysztof Król szybuje nad obrońcą Polonii Peterem Hricko
Zawodnik Jagiellonii Krzysztof Król szybuje nad obrońcą Polonii Peterem Hricko W. Oksztol
Białystok. Jagiellonia Białystok po meczu trzymającym w niebywałym napięciu zremisowała 2:2 z Polonią Bytom.

Jaga rozegrała w sobotę dobre spotkanie. Zaczęło się wyśmienicie, bo w 14 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Damira Kojasevicia i błędzie bramkarza Polonii, Szymon Matuszek skierował piłkę do siatki rywala.

Gospodarze kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Do 76 minuty. Wtedy rzut rożny wykonywali bytomianie. Andrius Skerla tak nieszczęśliwie interweniował we własnym polu karnym, że uderzeniem głową pokonał Piotra Lecha. To pierwszy stracony gol naszego zespołu w ekstraklasie od 508 minut.

Kiedy kibice czekali na odpowiedź Jagiellonii, Polonia zadała kolejny cios. W 78 minucie Grzegorz Podstawek podał do Jakuba Zabłockiego, a ten pewnym strzałem nie dał żadnych szans Lechowi.

To był szok. Z pewnego prowadzenia szybko zrobiło się 1:2. Ale żółto-czerwoni nie złożyli broni. Rzucili się do ataku, chcąc odrobić straty. W 89 minucie Mariusz Dzienis wdarł się w pole karne, zagrał do Ensara Arifovicia, a ten uderzeniem z kilku metrów umieścił piłkę w siatce. Niesieni ogłuszającym dopingiem publiczności jagiellończycy poszli za ciosem i o mały włos nie zdobyliby zwycięskiego gola. Ostatnie dramatyczne sekundy pojedynku nie przyniosły jednak bramek i mecz zakończył się podziałem punktów. To już ósme z rzędu spotkanie białostoczan bez porażki.

- Mecz miał niesamowitą dramaturgię, a remis jest wynikiem sprawiedliwym - podsumował trener Polonii Marek Motyka.

- Nie jesteśmy zadowoleni z wyniku. zagraliśmy jeden z najlepszych meczów w Białymstoku, a nie udało się nam zwyciężyć - powiedział z kolei opiekun Jagi Michał Probierz.

Sobotnim meczem Jagiellonia zakończyła tegoroczne występy przed własną publicznością. W lidze czekają ją jeszcze trzy wyjazdowe pojedynki - z Bełchatowem, Cracovią oraz Górnikiem.

Jagiellonia Białystok - Polonia Bytom 2:2 (1:0)