Droga powiatowa powstanie na raty

Krzysztof Jankowski [email protected]
W tym roku asfalt pojawi się na powiatowej ulicy Chmielnej, ale tylko na jej odcinku od Warzywnej do Wiśniowej. Do Widowskiej będzie nadal żwirówka.
W tym roku asfalt pojawi się na powiatowej ulicy Chmielnej, ale tylko na jej odcinku od Warzywnej do Wiśniowej. Do Widowskiej będzie nadal żwirówka. K. Jankowski
Udostępnij:
5 mln zł będą kosztowały inwestycje w drogi powiatu bielskiego.

Jedną z większych inwestycji jest przebudowa ulicy Chmielnej w Bielsku Podlaskim. Pochłonie ona w tym roku ponad półtora miliona złotych. Po 538 tys. zł zrzucą się na nią miasto i powiat, a 461 tys. zł wpłynie z programu tzw. "schetynówek".

Niestety, nie oznacza to wcale, że cała zostanie wyasfaltowana.
- Dzięki zgromadzonym w tym roku pieniądzom wybudujemy niecałe pół kilometra ulicy Chmielnej, na odcinku od Warzywnej do Wiśniowej - przyznaje Leszek Aleksiejuk, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Bielsku Podlaskim. - Powstanie tam kanalizacja sanitarna, wzmocniona jezdnia o szerokości 7 metrów i dwumetrowy chodnik po zachodniej stronie jezdni.

Potrzeba współpracy
Tegoroczna inwestycja ułatwi dojazd mieszkańcom okolicznych osiedli od szpitala i ulicy Białowieskiej. Ale spora część ulicy od strony Widowa nadal pozostanie żwirowa.

- Będzie to jeszcze ok. 400 metrów drogi powiatowej i 100 metrów gminnej - mówi Aleksiejuk.
Bo leżąca na terenie miasta ulica Chmielna w większości jest zarządzana przez powiat, ale na długości stu metrów od strony Widowa - przez gminę wiejską.

- Nas nie interesuje, czyja jest droga. Ważne, by się nią dobrze jeździło - mówią kierowcy.
Jednak do jej wyremontowania trzeba współpracy gminy, miasta i powiatu. - Prowadziliśmy już rozmowy z panią wójt gminy wiejskiej i burmistrzem miasta Bielsk Podlaski - mówi dyrektor Aleksiejuk. - Prawdopodobnie wspólnie będziemy się starali aplikować o dofinansowanie dokończenia tej inwestycji z projektu "schetynówek".

Nie ma miejsca na rower
Jest więc szansa, że z czasem asfalt pojawi się na całej długości ulicy Chmielnej. Jej projektanci nie przewidzieli jednak budowy ścieżki rowerowej, co budzi niepokój urzędników miejskich. - To dziwna decyzja zwłaszcza, że samorząd miejski od kilku lat stara się rozbudowywać sieć ścieżek rowerowych w trakcie prowadzenia swoich inwestycji - mówi Kazimierz Prus, kierownik referatu gospodarki przestrzennej bielskiego magistratu.

Na ścieżkę na Chmielnej rowerzyści będą musieli poczekać.

- Ścieżkę będzie można zbudować po wschodniej stronie ulicy Chmielnej, gdy na powstających tam osiedlach domów jednorodzinnych wybudowane zostaną ulice miejskie z kanalizacją deszczową - mówi dyrektor Aleksiejuk. - Na razie woda z tego terenu musi spływać do rowu melioracyjnego, biegnącego wzdłuż drogi. Gdy będzie już kanalizacja, to rów będzie można zasypać i wybudować na nim szeroką ścieżkę rowerową.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

s
space
I to jest piękne: współpraca buduje!!
Przejdź na stronę główną Gazeta Współczesna
Dodaj ogłoszenie