Drugie złoto! Justyna Kowalczyk gwiazdą mistrzostw świata!

Justyna Kowalczyk zdobyła dwa złote i jeden brązowy medal mistrzostw świata
Justyna Kowalczyk zdobyła dwa złote i jeden brązowy medal mistrzostw świata Archiwum
Liberec W biegu na 30 kilometrów techniką dowolną w mistrzostwach świata w Libercu Polka pokazała olbrzymią klasę.

Justyna Kowalczyk wygrała w stylu, w którym robią to tylko największe mistrzynie. Polka od początku biegła w czołówce. Na długiej trasie po kolei odpadały kolejne grupy rywalek. Gdy biegaczki mijały 27 kilometr z przodu została dziewiątka, którą prowadziła Kowalczyk.

Justyna nie oddała pierwszego miejsca do końca. Na dwóch ostatnich podjazdach jak lokomotywa odjechała grupie znakomitych biegaczek. Linię mety mijała już sama obdarzając wszystkich znanym już szerokim uśmiechem.

Polska biegaczka dokonała historycznego wyczynu. Wcześniej zdobyła brąz na 10 km techniką klasyczną i złoto w biegu łączonym na 15 km. To były jej jedyne trzy indywidualne starty. W ten sposób stała się największą gwiazdą mistrzostw świata w Libercu.