Dużo goli w pierwszej kolejce IV ligi

kpot, los
Dąb Dąbrowa Białostocka pokonał w hicie kolejki Warmię Grajewo 3:1. Mieszanka rutyny z młodością dała cenne zwycięstwo Sparcie Augustów, która rozprawiła się na wyjeździe z Promieniem Mońki 6:2.

Warmia Grajewo – Dąb Dąbrowa Białostocka 1:3 (0:1)
Bramki: 0:1 Mateusz Sołowiej 42, 0:2 Michał Sobolewski 54, 0:3 Radosław Żero 56, 1:3 Paweł Sypytkowski 78.
Żółte kartki: Arciszewski, Krupa, Kozikowski (Warmia); Kozłowski (Dąb).
Sędziował: Piotr Podbielski (Augustów)
Warmia: Gieniusz – Arciszewski, Mikucki, Krupa, Edison, Chyliński (65. Domurat), Kozikowski, Sypytkowski, Mirva (78. Sielawa), Cybulski, Kondratowicz (83.Polakowski).
Dąb: Kozłowski – Łabieniec, Dzitkowski, Sujeta, Dudziuk, Czerniawski, Fiedorowicz, Biernacki, Sołowiej, Sobolewski (73. Głębocki), Żero (57 .Tochwin).
Grajewska Warmia zasłużenie przegrała na własnym boisku. To efekt bardzo słabej gry obrony i braku pomysłu na efektywną grę ofensywną. Gospodarzom po stracie Damiana Zubowskiego (wyjazd do USA) nie udało się pozyskać wartościowego napastnika. Pozyskany z Pojezierza Prostki 17-letni Dawid Kondratowicz, to dopiero zadatek na dobrego napastnika.
Początek meczu nie zapowiadał jednak porażki Wilków. Przez 30 minut gospodarze mieli przewagę i stworzyli kilka sytuacji strzeleckich. Najbliższy strzelenia bramki był Paweł Sypytkowski, który z rzutu wolnego uderzył wprost w bramkarza. Ostatni kwadrans pierwszej połowy to już wyraźna przewaga gości. W 42 minucie podanie Radosława Żero, na bramkę zamienił Mateusz Sołowiej.
Po przerwie gospodarze przez 10 minut wręcz okupowali połowę gości. Nie wykorzystali pięciu idealnych sytuacji do strzelenia bramki. W dwóch sytuacjach gości od utraty bramki uratował bramkarz Karol Kozłowski. Goście opanowali szturm Wilków i po dwóch kontratakach, ośmieszając obrońców, Michał Sobolewski i Radosław Żero strzelili w odstępie dwóch minut dwie bramki. Gorycz porażki gospodarzy „osłodził” Paweł Sypytkowski, strzelając ładną bramkę z rzutu wolnego.
Po meczu trenerzy obu drużyn byli szczerzy w swych wypowiedziach.
Artur Dakowicz (trener Warmii): – Nie mamy klasowego, bramkostrzelnego napastnika. Kolejny problem to brak wartościowych zmienników. Szkoda nie wykorzystanych sytuacji z początku drugiej połowy. To dopiero początek rozgrywek – z każdym meczem Warmia będzie grała lepszą piłkę.
Dariusz Szklarzewski (trener Dębu): Wiedzieliśmy jak gra Warmia, mieliśmy pomysł na grę. Decydujące było przełamanie przewagi Warmii w drugiej połowie. Dwie szybkie bramki załatwiły sprawę. Martwią mnie kontuzje, kilku zawodników.

Promień Mońki – Sparta Augustów 2:6 (1:3)
Bramki: 1:0 Kolendo 13, 1:1 Wilczewski 27, 1:2 Sobolewski 30 – karny, 1:3 Sobolewski 38, 1:4 Sobolewski 55, 2:4 Grabowski 57, 2:5 Sałata 65, 2:6 Sałata 75.
Promień: Andraka – Magnuszewski, Karejwo, Grabowski (78. Żukowski), Kolendo, Maciorowski (41. Misiewicz), Pawełko, Poliński, Purta (37. Chojnowski), Stachelek, Wiński (46. Grygo).
Sparta A.: Putra – Ziarko (75. Grajewski), Sakowicz, Warakomski, Knoch, Grzesiukiewicz, Wilczewski (90. Ziarko), Mickiewicz, Lewkiewicz (64. Sałata), Kopiczko, Sobolewski (85. Skałkowski).
Karol Salik (trener Sparty): To był mój debiut na stanowisku trenera i mimo straconej pierwszej bramki już w 13 minucie – była to bardzo udana inauguracja. A co jeszcze cenniejsze, w przebudowanym zespole Sparty jest wielu bardzo młodych zawodników, którzy już decydują o końcowym wyniku drużyny, bo przeciwko Promieniowi dwa gole strzelił 16-letni Kacper Sałata, a dwie asysty zaliczył jego równolatek Konrad Kopiczko. Mam nadzieję, że taka inauguracja zmobilizuje zespół do jeszcze większej pracy na treningach. Augustów stać na dobry futbol. Sam zrezygnowałem z kariery bramkarza – mimo propozycji gry w pierwszej lidze – bo wierzę, że ten projekt przyniesie mi i regionowi jeszcze wiele radości.

KS Wasilków – Wissa Szczuczyn 0:1 (0:0)
Bramka: 0:1 Marcinkiewicz 58.
Wasilków: Nowajczyk – Bytkiewicz, Naliwajko, Panek, Wojciechowski, Dudziński, Cichowski (60. Rybnik), Skiepko, Langa (Yamaguchi), Nasuto (75. Rybakowski), Śliwowski.
Wissa: Ulman – Makal (80. Polakowski), Guzowski, Betko, Ciereszko, Zambrowski, Korytkowski, Tomar (46. Sowa), Marcinkiewicz (60. Włoch), Waszkiewicz (70. Łapiński), Speichler.
Artur Woroniecki (trener Wasilkowa): Zagraliśmy dobrze tylko przez pół godziny. Ale to jest kolejka inauguracyjna i pierwsze spotkania zawsze są niewiadomą. Z meczu na mecz będziemy się rozkręcać.
Janusz Marcinkiewicz (działacz Wissy): Odnieśliśmy zwycięstwo, chociaż przed spotkaniem mieliśmy pewne obawy. Na szczęście w meczu się to nie sprawdziło, a wynik mógł być nawet wyższy.

Wigry II Suwałki – Cresovia Siemiatycze 2:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Stasiński 26, 2:0 Barwiejuk 42–samobójcza.
Wigry II: Sztukowski – Wasilewski, Piekarski, Stasiński, Żybura (65.Cimochowski), Żukowski, Gużewski (83. Szczerbowski), Stasiński (71. Kubas), Rusiak, Bil (16. Jaworowski), Legenzo.
Cresovia: Malinowski – Nowicki, Kurek, Barwiejuk, Brzeziński, Brzozowski, Jurczuk, Wieliczuk, Piotrowski (85. Niewiarowski), Piotrowski (46. Nogieć, 63. Barwiejuk), Gołubkiewicz.

Ruch Wysokie Mazowieckie – Magnat Juchnowiec 5:1 (3:1)
Bramki: 1:0 Stypułkowski 19, 2:0 Mleczek 25, 3:0 Styś 27, 3:1 Fabiszewski 29, 4:1 Mleczek 54, 5:1 Mleczek 85.
Ruch: Dobreńko – Sawicki, Styś (67. Decewicz), Rogowski (72. Gosk), Stypułkowski, Pasko, Mleczek, Stankiewicz, Jóźwiak, Kujawa, Grochowski.
Magnat: Szumkowski – Tymiński, Szuszczyński, Kużel, Suszczyński (46. Jaromiński), Hruświcki, Zielinko, Szymaniuk, Chrościcki (67. Podolinski), Markiewicz, Fabiszewski.

MKS Mielnik – Sparta 1951 Szepietowo 0:2 (0:2)
Bramki: 0:1 Jamiołkowski 26, 0:2 Wilczko 32-karny
Mielnik: Mormol – Treszczotko, Mazur, Radziszewski, Ilczuk, Borowy (46. Śledziewski), Gronowski (75. Niewiński), Żornaczuk, Wielogórski, Iwaniuk, Andryszak.
Sparta: Bartoszuk – Wilczko, Antoniak, Fiedorczuk (75. Margol), Olszewski, Bańkowski (65. Gołaszewski), Jamiołkowski, Kożuszkiewicz, Lisowski, Wiśniewski (65. Kowalczyk), Pruszyński (82. Godlewski).

Pogoń Łapy – Orzeł Kolno 6:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Sawicki 5, 2:0 Roszkowki 30, 3:0 Sawicki 59, 4:0 Roszkowski 61, 5:0 Roszkowski 70, Kowalewski 88.
Pogoń: Łapiński - Kowalewski, Płoński, Koclewski, Malinoś, Mrowiński (90. Dowejko), Michno, Sipko, Roszkowski (88. Kukowski), Hryniuk, Sawicki (75. Kuźmicki).
Orzeł: Ałajko – D. Grala, K. Grala, P. Sokołowski, (70.A. Sokołowski), Piwko, Ossowski, Jurczyk, Brzeziński, Gwiazda, Nerko (60. M. Korzep), Łazarczyk (75. P. Korzep).
Mecz: KS Michałowo - Biebrza Goniądz został przełożony.