Dwa medale Pucharu Polski reprezentantów KS Wschód Białystok

KS Wschód Białystok
Zapaśniczka i zapaśnik KS Wschód Białystok zdobyli brązowe medale Pucharu Polski Juniorek w zapasach kobiet i Pucharze Polski Kadetów w zapasach w stylu wolnym.

Puchar Polski Juniorek w zapasach odbył się w Białogardzie. W zawodach tych Monika Borowska (KS Wschód Białystok) wywalczyła brązowy medal w kategorii 50 kg. W pierwszej walce białostoczanka pokonała mistrzynię Polski z 2020 roku przez położenie na łopatki. W drugiej walce wygrała także przez położenie na łopatki rywalkę. Natomiast w trzecim pojedynku Borowska uległa na punkty zawodniczce z Żar. Walkę o trzecie miejsce zawodniczka KS Wschód Białystok wygrała po raz kolejny kładąc przeciwniczkę na łopatki.

W tym samym czasie w Pucharze Polski Kadetów w stylu wolnym Sajfulla Makhaev zdobył brązowy medal w kategorii 48 kg kładąc przeciwnika na łopatki w walce o medal czym zapewnił sobie start na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani