Dwa srebrne medale Sokołowskiej

(miłk)
A. Chomicz
Diana Sokołowska w ostatnim dniu Zimowych Mistrzostw Polski w pływaniu w Poznaniu zdobyła dwa srebrne medale na 200 metrów stylem dowlolnym i 100 metrów stylem motylkowym.

W obu finałach 15-letnia białostoczanka musiała uznać jedynie wyższość Otylii Jędrzejczak. Czasy Diany to: 1:58.06 na 200 m dowolnym - to kolejny rekord Polski 15-latków pobity przez nią w Poznaniu oraz 1:00.45 na 100 m motylkiem. Przypomnijmy, że wcześniej Sokołowska zdobyła złoty medal na 100 m stylem dowolnym.

W niedzielnych finałach startowała jeszcze trójka naszych zawodników. 6. na 200 m klasycznym był Bartosz Zarzecki z ATP Augustów, 7. na 200 m dowolnym Daniel Rzadkowski z Olimpijczyka Suwałki. 6. miejsce na 200 m dowolnym wywalczyła jego koleżanka klubowa, Alicja Szczytko.