Dwie białostockie lekkoatletki w Diamentowej Lidze

26.06.2016 bydgoszcz mistrzostwa polski seniorzy lekkoatletyka zawody stadion zawisza sport zawody lekko atletyka kamila licwinko fot. filip kowalkowski/polska press brak
Kamila Lićwinko z Podlasia Białystok zajęła czwarte miejsce w mityngu Diamentowej Ligi w Londynie.

Konkurs skoku wzwyż w Londynie stał na dobrym poziomie. Aż osiem zawodniczek pokonało 192 cm. Kolejną wysokość 195 cm Lićwinko skoczyła w trzeciej próbie, co dało jej czwartą pozycję. Wygrała Hiszpanka Ruth Beitia, która jako jedyna pokonała 198 cm. Druga była Bułgarka Mirela Demireva (195 cm), a trzecia Katarina Johnson-Thompson (195 cm).

W Londynie startowała jeszcze sprinterka Katarzyna Sokólska z Bojar Białystok, która także jest w kadrze Polski na Igrzyska Olimpijskie. Polska sztafeta z Sokólską w składzie oraz z Agatą Forkasiewicz, Mariką Popowicz-Drapałą i Anną Kiełbasińską zajęła szóste miejsce. Czas Polek to 44,14 s, a wygrały Brytyjki z rewelacyjnym czasem 41,81 s.