Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dwie osoby aresztowane za próbę przemytu nielegalnych imigrantów zatrzymane po pościgach w woj. podlaskim

Izabela Krzewska
Izabela Krzewska
Aresztowanemu m.in. w związku z czynną napaścią na policjantów, grozi nawet 10 lat więzienia. Jak podaje policja, od początku kryzysu migracyjnego na polsko-białoruskiej granicy, na ternie woj. podlaskiego zatrzymano blisko 140 "kurierów" przewożących w swoich samochodach ponad tysiąc osób
Aresztowanemu m.in. w związku z czynną napaścią na policjantów, grozi nawet 10 lat więzienia. Jak podaje policja, od początku kryzysu migracyjnego na polsko-białoruskiej granicy, na ternie woj. podlaskiego zatrzymano blisko 140 "kurierów" przewożących w swoich samochodach ponad tysiąc osób KPP Siemiatycze
Wśród zatrzymanych jest Albańczyk i Gruzin. Wszyscy przewoźnicy, podejrzani o pomocnictwo w nielegalnym przekroczeniu granicy, mają spędzić za kratami najbliższe 3 miesiące. Sąd uwzględnił wniosek prokuratorów.

Pierwsze postępowanie dotyczy kierowcy peugota, który nie zatrzymał się do kontroli straży granicznej na południu regionu. Do pościgu włączyła się policja, która ustawiła blokadę. W trakcie ucieczki obywatel Albanii uderzył w radiowóz, a drugi próbował zepchnąć z drogi. Ostatecznie został zatrzymany po godzinie 15 na ul. Kościelnej w Siemiatyczach. Wtedy okazało się, że peugeotem podróżowało siedmioro obywateli z Iraku, którzy nielegalnie przekroczyli polsko-białoruską granice. Nikomu na szczęście nic się nie stało.

Ponad 600 prób nielegalnego przekroczenia granicy. Straż graniczna zatrzymała 8 cudzoziemców za pomocnictwo

Irakijczycy zostali przekazani straży granicznej, która umieściła ich w ośrodku dla cudzoziemców. Kierowca peugota został zaś zatrzymany i doprowadzony do prokuratury. Tam usłyszał łącznie trzy zarzuty.

- Chodzi o pomocnictwo przy nielegalnym przekroczeniu granicy, niezatrzymanie się do kontroli oraz czynnej napaści na policjantów, za co grozi najsurowsza kara, nawet do 10 lat pozbawienia wolności - tłumaczy podinsp. Tomasz Krupa, rzecznik podlaskiej policji.

Sąd zastosował wobec obywatela Albanii środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Uwzględnił też wniosek prokuratury o areszt dla Gruzina zatrzymanego dzień później w Rzędzianach pod Białymstokiem. Mężczyzna, schwytany po pościgu na ekspresowej "ósemce", przewoził w busie 15 obywateli Iraku nielegalnie przebywających na terenie naszego kraju. Temu kierowcy maksymalna kara, 8 lat więzienia, grozi za pomocnictwo.

To kolejny przemytnik ludzi aresztowany w tym tygodniu w woj. podlaskim. To m.in. 22-letni obywatel Iraku, który w niedzielę uciekał przed strażą graniczną i policją. Pościg zaczął się w Michałowie, a skończył na ul. Andersa w Białymstoku. Wcześniej kierowca audi pędził ulicami miasta 200 km/h, nie zważając na czerwone światła i pieszych na przejściach. Okazało się, że swoim samochodzie przewoził sześciu obywateli Iraku, którzy nielegalnie przebywali na terenie Polski, w tym dwóch w bagażniku.

Zobacz także: Nowa zapora na granicy z Białorusią. Konieczne będą wywłaszczenia

Tymczasowo aresztowany został również obywatel Syrii, który w sobotę został zatrzymany przez białostocki policjantów w Królowym Moście. Obcokrajowiec w swoim iveco przewoził piętnastu Irakijczyków.

Jak podaje policja, od początku kryzysu migracyjnego na polsko-białoruskiej granicy, na ternie woj. podlaskiego zatrzymano blisko 140 "kurierów" przewożących w swoich samochodach ponad tysiąc osób, nielegalnie przebywających na terenie naszego kraju.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wybory Losowanie kandydatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna