Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Dyrektor WORD w Białymstoku nie wykazał pensji, ponieważ jeszcze jej nie miał [ZDJĘCIA]

Andrzej Matys
Zgodnie z ustawą, na złożenie pełnego oświadczenia o dochodach za 2018 r. Przemysław Sarosiek ma czas do 30 kwietnia br.
Zgodnie z ustawą, na złożenie pełnego oświadczenia o dochodach za 2018 r. Przemysław Sarosiek ma czas do 30 kwietnia br. Anatol Chomicz
Przemysław Sarosiek, szef WORD, poinformował nas, że złożył już korektę oświadczenia majątkowego.

Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku Przemysław Sarosiek nie wykazał w oświadczeniu majątkowym zarobków, które osiągnął w urzędzie marszałkowskim.

Autor maila przysłanego do redakcji pytał, dlaczego szef WORD-u nie podał w swoim oświadczeniu dochodów z 2018 r., skoro od 21 grudnia 2018 r. pracował w gabinecie marszałka woj. podlaskiego. Potem, 17 stycznia 2019 r. został powołany przez zarząd województwa na stanowisko dyrektora WORD.

Dyrektor WORD w Białymstoku, Przemysław Sarosiek, stracił kiedyś prawo jazdy za łamanie przepisów

Zdaniem autora, dyrektor powinien w oświadczeniu wykazać co najmniej wynagrodzenie cząstkowe za styczeń 2019 r. Dyrektorzy WORD w Suwałkach i w Łomży swoje dochody za 2018 i 2019 r. bowiem podali. „Pan Sarosiek, pracując jako dyrektor w urzędzie marszałkowskim, musiał mieć dochód, którego nie wykazał. Niemożliwym jest też, że nie miał dochodów w 2018 r.” - czytamy w mailu.

- Złożyłem swoje oświadczenie do działu finansów w obecności sekretarza urzędu marszałkowskiego. Po sprawdzeniu usłyszałem, że wszystko jest w porządku, a dokument dotyczył tylko dochodów z 2019 r. Oczywiście, że w 2018 r. pracowałem; nawet w czterech lub pięciu miejscach. Jeśli ktoś pracował w jednej firmie, mógł łatwo otrzymać informację o zarobkach. Ja tak nie miałem - powiedział Sarosiek. Zaznaczył, że pełne oświadczenie musi złożyć do końca kwietnia i obowiązek ten spełni. Jak nas poinformował późnym popołudniem, już to zrobił.

- Oświadczenie dotyczy okresu od 1 stycznia do 17 stycznia 2019 r. Dyrektor Sarosiek nie wykazał w nim dochodu, bo wtedy, gdy je składał, jeszcze nie wpłynęło jego wynagrodzenie za pracę w styczniu. Teraz oświadczenie to zostało przeanalizowane i dyrektor złoży do niego korektę - poinformowała Izabela Smaczna-Jórczykowska, rzeczniczka marszałka województwa podlaskiego.

Przemysław Sarosiek, dyrektor WORD-u Białystok, pokazał film, na którym Michał Freino wjechał w bramę WORD-u

WORD Białystok: Przemysław Sarosiek składa zawiadomienie do ...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna