MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dyrektor WORD w Białymstoku, Przemysław Sarosiek, stracił kiedyś prawo jazdy za łamanie przepisów

(mck)
Dyrektor WORD w Białymstoku, Przemysław Sarosiek, stracił kiedyś prawo jazdy za łamanie przepisów
Dyrektor WORD w Białymstoku, Przemysław Sarosiek, stracił kiedyś prawo jazdy za łamanie przepisów Archiwum
Kolejny dyrektor WORD w Białymstoku "z przeszłością". Przemysław Sarosiek notorycznie łamał przepisy ruchu drogowego. W końcu stracił prawo jazdy.

Dyrektora białostockiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego prześwietlili dziennikarze Onetu. Jak ustalili, Przemysław Sarosiek ma na swoim koncie m.in. przekraczanie dozwolonej prędkości, rozmowę przez telefon podczas jazdy czy parkowanie w niedozwolonym miejscu. W przeszłości zdarzyło się nawet, że stracił prawo jazdy. Przyznał, że nie szczyci się tym, dodając jednocześnie na swoje usprawiedliwienie, że "nie stracił prawka za spowodowanie wypadku czy jazdę po pijaku".

Przemysław Sarosiek został mianowany dyrektorem WORD w styczniu tego roku. Zaraz po tym, jak ze stanowiska zrezygnował Maciej Kudrycki. Miało to miejsce po ujawnionej po nas aferze, dotyczącej skazania Kudryckiego za przemyt papierosów: Nowy dyrektor WORD, Maciej Kudrycki, z przeszłością. Skazanie już zatarte.

Kolejny dyrektor WORD w Białymstoku "z przeszłością". Dlaczego Sarosiek stracił prawo jazdy?

W jakich okolicznościach Sarosiek stracił prawo jazdy? Cztery lata temu przekroczył limit punktów karnych. Uprawnienia odzyskał blisko rok temu, ponownie przystępując do egzaminu. Okazuje się, że obecny dyrektor WORD w przeszłości był karany mandatami m.in. za przekraczanie dozwolonej prędkości, rozmawianie przez telefon z czasie jazdy czy parkowanie w niedozwolonym miejscu.

Jest nowy dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w B...

Czy odkrycie niewygodnych dla Sarosieka faktów oznacza kolejną rezygnację dyrektora WORD? Na razie nie wiadomo. Podobnie jak niewiadomym pozostaje, czy wicemarszałek Marek Olbryś, którego rolą jest m.in. sprawowanie nadzorów nad WORD-ami, podejmie w tej sprawie jakieś kroki. O utracie prawa jazdy przez szefa białostockiej placówki dowiedział się bowiem od dziennikarzy.

Przemysław Sarosiek, dyrektor białostockiego WORD, stracił prawo jazdy, bo łamał przepisy

Przemysław Sarosiek jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Był dziennikarzem białostockich i regionalnych dzienników: Kuriera Podlaskiego i Gazety Współczesnej oraz współpracował z portalem ddb24.pl. Od kilkudziesięciu lat (1990 r.) jest związany z Polskim Związkiem Piłki Nożnej, jako sędzia piłkarski, a następnie sędzia futsalu także ekstraklasy. Od 2014 roku jest Przewodniczącym Sędziów Futsalu w Zespole Futsalu Polskiego Związku Piłki Nożnej. Prowadzi szkolenia i egzaminy sędziowskie. Jako rzecznik prasowy wspomagał także Podlaski Związek Piłki Nożnej, był również jego sekretarzem i członkiem zarządu. Ponadto, współpracował z podlaskim Klastrem Obróbki Metali jako specjalista ds. prawnych. Do środy kierował gabinetem marszałka województwa podlaskiego.

- W białostockim WORD postaram się wykorzystać swoje wieloletnie doświadczenie w pracy z ludźmi – mówił nowy dyrektor zaraz po mianowaniu. - Na pewno przyjrzę się także finansom ośrodka i najważniejszym inwestycjom, tym które są już prowadzone, ale też zaplanowane - zapowiadał.

Do tej pory było tak, że egzamin zakończyło mogło popełnienie tego samego błędu dwa razy. Egzaminator skrupulatnie wypełniał formularz, a jeśli przy tym samym manewrze pojawiły się dwa błędy przerywał egzamin i zapraszał do zawrócenia do ośrodka lub przesiadał się z egzaminowanym i sam odwoził do go WORDu. W ramach nowych zasad egzamin miałby wyglądać nieco inaczej. Każdy błąd to lekcja a godziny spędzone za kierownicą sprawiają, że młodzi kierowcy czują się pewniej na drodze. Egzamin na prawo jazdy według nowych zasad będzie prowadzony zawsze do końca, nawet jeśli osoba egzaminowana popełniła dwa błędy co skutkuje negatywnym zaliczeniem egzaminu. Ta zmiana ma motywować do ciągłej nauki i poprawiania błędów własnych. Egzamin ma być również dodatkową praktyką. Zmiana ma poparci wielu grup interesów.

PRAWO JAZDY PRAWO JAZDY do zmiany. Wymiana prawa jazdy? 6 zm...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna